• امروز پنج شنبه بیست و سوم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

درآمد 240 میلیارد ریالی حوزه علمیه از موقوفات در سال۹۷

درآمد 240 میلیارد ریالی حوزه علمیه از موقوفات در سال۹۷

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: موقوفات حوزوی و درآمد‌های آن می‌توانند مولد باشد و ساماندهی این موقوفات ضامن پیشرفت حوزه‌های علمیه است.

 دوشنبه 21 مرداد 1398   74  0      

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام عادل، بیان کرد: اگر موقوفات حوزه‌های علمیه احیا شود، حوزه می‌تواند در هزینه‌های خود، خودکفا باشد.

وی افزود: در حال حاضر با وجودی که کمتر از ۵۰ درصد از موقوفات حوزه‌های علمیه فعال و درآمدزا هستند مبالغ قابل توجهی تولید ثروت کرده و در اختیار حوزه‌ها قرار می‌ گیرد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد:در پایان سال ۹۷ حدود ۲۴ میلیارد تومان درآمدی بود که از رقبات و موقوفات حاصل شد، بنابراین اگر موقوفات فعال به حداکثر بهره‌برداری خود و موقوفات غیرفعال، فعال شده و به درآمدزایی برسند حتما می‌توانند همه یا بخش عمده‌ای از نیاز‌های مالی حوزه‌های علمیه را برطرف کنند.

وی در پایان گفت: موقوفات حوزه و درآمد‌های آن می‌توانند مولد باشد و به عنوان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اقتصادی از آن‌ها به نفع حوزه و در محدوده نیت واقف استفاده کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار