• امروز دوشنبه هجدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مردم خراسان رضوی بیش از دیگران وقف می‌کنند

مردم خراسان رضوی بیش از دیگران وقف می‌کنند

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، با اشاره به اینکه مردم این استان بیش از دیگران وقف می‌کنند، گفت: 800 نیت وقف در سامانه وجود دارد که در آن نیت‌ها وقف به ثبت می‌رسد.

 دوشنبه 21 مرداد 1398   29  0      

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام جمال ایزدی، در بازدید از دفتر خبرگزاری فارس خراسان رضوی،  به مناسبت روز خبرنگار ضمن تبریک این روز، گفت: مجموعه اوقاف با برنامه‌های مردمی و قرآنی که دارد، نقش بسیاری در جامعه دارد.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: این اداره کل متولی فعالیت‌های قرآنی و طرح حفظ قرآن بوده و توجه به‌حاشیه شهر مشهد در تمام عرصه‌ها از دیگر دغدغه‌های آن است.
 
وی با اشاره به‌ اینکه بقاع متبرکه در سه سطح تقسیم‌بندی شده، اظهار کرد: این بقاع با توجه به ظرفیت، قابلیت، میزان زائر و خدمات رفاهی سطح‌بندی شده که خدمات بسیاری را به زائران ارائه می‌دهند.
 
ایزدی، تصریح کرد: 800 نیت وقف در سامانه وجود دارد که در آن نیت‌ها وقف به ثبت می‌رسد و این مسئله به‌ویژه در خراسان رضوی بسیار پرشورتر مورد توجه قرار گرفته که قابل مقایسه با دیگر استان‌ها نیست.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی با اشاره به‌اینکه میزان وقف بعد از انقلاب افزایش یافته، متذکر شد: در دهه چهارم انقلاب 2 هزار و 300 وقف انجام شده که عرصه‌های متفاوت وقف همچون فناوری و شهادت مدنظر ما قرار دارد و 100 وقف در زمینه ترویج فرهنگ شهادت به ثبت رسیده است.
 
ایزدی با بیان اینکه امکان وقف برای افراد ناتوان نیز فراهم شده است، بیان کرد: افرادی که نمی‌توانند وقف مستقل انجام دهد برای آنها امکان وقف مشارکتی فراهم شده که وقف دانش‌آموزی و موقوفه مهر فاطمی از این دسته موقوفات هستند.
 
وی ایجاد موقوفات مشارکتی را فرصتی برای اثرگذاری جامعه دانست و یادآور شد: ما در موقوفات خود افرادی را داریم که ثمره 30 سال کار و تلاش خود را تقدیم جامعه و وقف می‌کند، این موقوفات ثمرات بسیاری دارد که فرهنگ نیکوکاری و کار خیر از آن نمونه است.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار