• امروز سه شنبه هفدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

انرژی پاک در 33 بقعه و موقوفه خراسان رضوی اجرا می شود

انرژی پاک در 33 بقعه و موقوفه خراسان رضوی اجرا می شود

حسن نجم الشریعه/ معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف خراسان رضوی، در بازدید از بقعه متبرکه امامزادگان عین علی و زین علی علیهما السلام درود گفت: طرح انرژی پاک و استفاده از پنل های خورشیدی در سی و سه بقعه و موقوفه این استان اجرا می شود.

 یک شنبه 3 شهریور 1398   72  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، سعید رضایی با بیان اینکه هم اکنون در بقعه متبرکه امامزاده یحیی(ع) میامی مشهد و موقوفه عبدالله رضوی شاندیز انرژی خورشیدی راه اندازی شده است، گفت: طی چهار ماه آینده انرژی الکتریکی در ٣٣ نقطه از بقاع متبرکه و موقوفات استان توسط پنل های خورشیدی تولید می شود.
 
وی با بیان این که از انرژی خورشیدی در زمینه های مصرف و سرمایه گذاری استفاده می شود، افزود: هدف از این کار فرهنگ سازی تولید انرژی پاک و استفاده کمتر از سوخت های فسیلی جهت تولید برق و در زمان بروز حوادث یک عامل موثر در اجرای پدافند غیر عامل است.
 
رضایی، تصریح کرد: اداره کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی پتانسیل سنجی و روند اولیه کار و بحث مشاوره در زمینه تولید انرژی پاک جهت موقوفات و بقاع متبرکه را انجام می دهد و منابع آن از محل موقوفه یا بقعه و یا از طریق تسهیلات با پیگیری اداره کل اوقاف استان تامین می شود.
 
در استان خراسان رضوی ۳۰۴ بقعه متبرکه وامامزاده وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار