• امروز شنبه بیست و هشتم دی 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

صدور حکم قطعی وقفیت موقوفه عیدگاه علیه شهرداری خواف

صدور حکم قطعی وقفیت موقوفه عیدگاه علیه شهرداری خواف

معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف خراسان رضوی از صدور حکم قطعی وقفیت موقوفه عیدگاه علیه شهرداری خواف خبر داد.

 چهارشنبه 6 شهریور 1398   92  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری گفت: در راستای استیفای حقوق موقوفات و با توجه به بررسی صورت گرفته در سال گذشته و شناسایی پلاک ثبتی که از گذشته وقف بوده و مورد تصرف قرار گرفته است، اقدامات لازم برای اخذ سند مالکیت پلاک مذکور به مساحت 1139.9 مترمربع در سال 97 شروع و سند مالکیت موقوفه مذکور اخذ شد.
 
معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف استان با اشاره به اینکه ساختمان شهرداری خواف و خیابان در محل اراضی موقوفه قرار گرفته است، تصریح کرد: علی رغم مکاتبه و پیگیری، شهرداری وقفیت اراضی را نمی پذیرد و حقوق وقف را پرداخت نمی کند.
 
وی افزود: به ناچار و با توجه به عدم پذیرش شهرداری بر موقوفه بودن مکان، اقدام حقوقی برای اثبات وقفیت و قلع و قمع مستحدثات احداثی شهرداری خواف از طریق مراجع قضایی صورت گرفت.
 
وی افزود: دادگاه بدوی با توجه به وجود سوابق ثبتی و اسناد مالکیت به نام موقوفه رای به نفع موقوفه صادر کرد و علی رغم اعتراض شهرداری خواف به رای صادره، با توجه به کامل بودن اسناد و مدارک وقفی، حکم صادره مورد تایید دادگاه تجدید نظر استان قرار گرفته است.
 
حجت الاسلام و المسلمین ذاکری گفت: با توجه به حکم قطعی صادره از محاکم، پیگیری لازم برای اجرای حکم از طریق اجرای احکام در حال اجرا می باشد.
 
گفتنی است ارزش موقوفه مذکور 180 میلیارد ریال برآورد شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار