• امروز جمعه چهارم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حمایت اوقاف از 350 مسجد و تشکل مذهبی مشهد در ایام محرم و صفر

حمایت اوقاف از 350 مسجد و تشکل مذهبی مشهد در ایام محرم و صفر

رییس اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد گفت: اوقاف در ایام محرم و صفر 100 تشکل در سطح شهر و از حدود 250 مسجد و تشکل مذهبی در حاشیه شهر حمایت می کند.

 یک شنبه 10 شهریور 1398   57  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی؛ حجت الاسلام محمد صفرپور، در نشست خبری ویژه برنامه بصیرت عاشورایی که در اداره کل اوقاف و امو خیریه خراسان رضوی برگزار شد؛ وظیفه اصلی اوقاف را اجرای نیت واقفین خیر اندیشی دانست که در مشهد وقفی داشته اند.

وی با بیان اینکه این اداره می تواند 20 میلیارد ریال در ماه محرم از محل اجرای نیات واقفین هزینه کند؛ افزود: این توضیح را باید افزود که بسیاری از وقف ها قید مکان و زمان دارند و هر جایی نمی شود از آن ها استفاده کرد.

رییس اوقاف و امور خیربه ناحیه یک مشهد گفت: مهمترین برنامه اوقاف برای ساماندهی اجرای نیت واقفین حمایت از تشکل ها، هیئات و مساجدی هستند که در این ایام مشغول عزاداری هستند.

وی با بیان اینکه اوقاف از حدود 250 مسجد و تشکل مذهبی در حاشیه شهر مشهد و ۱۰۰ تشکل در سطح شهر حمایت می کند؛ اظهار داشت: برای هر تشکل بین 800 تا یک و نیم میلیون تومان اختصاص داده شده است.

حجت الاسلام صفرپور بیان کرد: در بعد از دهه اول محرم تا دهه سوم صفر یعنی 4 هفته 24 مبلغ سخنران و مداح برای تشکل و مساجد حاشیه شهر اعزام خواهند شد.

رییس اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد اظهار داشت: ویژه برنامه های لبیک یا حسین (ع)، رهروان زینبی و وارثان هدایت سه ویژه برنامه ای است که در این ایام با حضور آیت الله سعیدی، امام جمعه قم و آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به عنوان سخنران برگزار خواهد شد.

وی افزود: ویژه برنامه لبیک یا حسین(ع) با سخنرانی آیت الله سعیدی، امام جمعه قم؛ مداحی حاج صادق آهنگران و حضور خانواده شهید حججی در شهرک شهید رجایی مشهد در روز دوم محرم برگزار می شود.

رییس اوقاف ناحیه یک مشهد، در ادامه گفت: پیش بینی می شود که بیش از 5 هزار نفر در ویژه برنامه لبیک یا حسین(ع) در حاشیه شهر مشهد شرکت کنند؛ همچنین در این مراسم  مسابقه ای از کتاب حجت خدا طرح شده که 110 خاطره از زبان همسر شهید حججی است و برندگان این مسابقه 16 نفر خواهند بود.

صفرپور، تصریح کرد: در ایام شهادت حضرت رقیه(س) ویژه برنامه «وارثان ولایت» در گلشهر به مدت سه شب برگزار و در ایام محرم و صفر بقعه متبرکه غیاث الدین محمد (ع) در کنار برنامه های عزاداری خیمه های معرفتی با حضور مبلغین، مشاوره خانواده ، پرسش و پاسخ دینی و ... برپا خواهد کرد.

وی در پایان گفت: اوقاف در دهه آخر صفر در مسیر برگشت زائران پاکستانی از عراق به مشهد با اجرای برنامه هایی از این زائران استقبال خواهد کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار