• امروز جمعه یکم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

صدور حکم قطعی وقفیت قبرستان قدیمی علیه شهرداری قوچان

صدور حکم قطعی وقفیت قبرستان قدیمی علیه شهرداری قوچان

معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از صدور حکم قطعی وقفیت قبرستان قدیمی شهر قوچان علیه شهرداری قوچان خبر داد.

 چهارشنبه 13 شهریور 1398   50  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری گفت: در راستای استیفای حقوق موقوفات و با توجه به اینکه پیگیری انجام شده برای استیفای اراضی موقوفه واقع در مسیرخیابان و ... از شهرداری قوچان به نتیجه ای نرسید تصمیم به طرح و تعقیب موضوع از طریق محاکم قضایی گرفته شد.
 
معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف استان با اشاره به اینکه قسمتی از اراضی موقوفه غلامحسین معروف به قبرستان قدیمی قوچان در مسیر احداث خیابان، آتش نشانی و یک قطعه زمین مجموعا به مساحت 15 هزار مترمربع در تصرف شهرداری بوده است، تصریح کرد: پیگیری جهت استیفای حقوق موقوفه به نتیجه نرسید، لذا جهت احیاء حقوق وقف اقدام به طرح دعوی بر علیه شهرداری برای اثبات وقفیت اراضی گردید.
 
وی افزود: پرونده مذکور در دادگاه بدوی رسیدگی و نهایتا در دادگاه تجدید نظر با توجه به وجود اسناد و مدارک موجود رای به نفع موقوفه مبنی بر اثبات وقفیت صادر گردید و علیرغم فرجام خواهی شهرداری از رای صادره، حکم صادره مورد تایید دیوانعالی کشور نیز قرار گرفت.
 
حجت الاسلام و المسلمین ذاکری گفت: با توجه به حکم قطعی صادره از محاکم، پیگیری لازم برای تحویل اراضی موقوفه و استیفای حقوق موقوفه از شهرداری در حال انجام می باشد.
 
گفتنی است ارزش اراضی مذکور حدود 150 میلیارد ریال برآورد شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار