• امروز شنبه بیست و هشتم دی 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در بقاع متبرکه نیشابور

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در بقاع متبرکه نیشابور

رییس اداره اوقاف وامور خیریه نیشابور از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی، در بقاع متبرکه این شهرستان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

 پنج شنبه 14 شهریور 1398   36  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام صادق خلیلی، رییس اداره اوقاف وامور خیریه نیشابور، اظهارکرد: همایش شیرخوارگان حسینی آئین سوگواری به یاد کودکانی است که در روز عاشورا به شهادت رسیده‌اندکه این مراسم در صبح روز اولین جمعه ماه محرم هر سال در بقاع متبرکه، مساجد، حسینیه‌ها و تکایای شهرهای ایران و برخی کشورهای جهان برگزار می‌شود.
 
وی افزود: در این مراسم مادران به همراه کودکان شیرخوار خود با لباس، روسری و پیشانی‌بند به رنگ سبز حضور می‌یابند و شرکت‌کنندگان برای حضرت علی اصغر(ع) کودک شیرخوار امام حسین(ع) در کربلا به عزاداری می‌پردازند و گهواره نمادین او را در مجلس می‌گردانند.
 
حجت الاسلام خلیلی، گفت: همایش شیرخوارگان حسینی صبح جمعه 15 شهریور98 نخستین جمعه ماه محرم که مصادف با روز حضرت علی‎اصغر (ع) است، با حضور مادران و نوزادان شیرخوار آن‌ها در در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان نیشابور برگزار می‌شود.
 
وی در ادامه گفت: این همایش به صورت ویژه در شش بقعه متبرکه شهرستان نیشابور شامل تکیه ابوالفضلی ساعت 8:30 صبح، و در قدمگاه رضوی، آستان مبارکه بی بی شطیطه ، امامزادگان محمد و عبدالله(ع) بوستان هاشمی نژاد ، امامزاده عبدالله(ع) روستای فدیشه وامامزاده سیدحمزه(ع) شهر عشق آباد در ساعت 9 صبح برگزار خواهد شد.
 
رییس اداره اوقاف وامور خیریه نیشابورتصریح کرد: سخنرانی، مداحی و مرثیه‎سرایی از برنامه‎های همایش شیرخوارگان حسینی خواهد بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار