• امروز شنبه بیست و هشتم دی 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بهره مندی۱۵۰ هیات مذهبی از محل عواید موقوفات در سبزوار

بهره مندی۱۵۰ هیات مذهبی از محل عواید موقوفات در سبزوار

سبزوار، علی اکبر ملکی/ در قالب طرح "شمیم حسینی" از محل درآمد موقوفاتی که با نیت عزاداری محرم در سبزوار ثبت شده، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مواد غذایی خریداری و تحویل ۱۵۰ هیات مذهبی در این شهرستان شد.

 پنج شنبه 21 شهریور 1398   42  0      

حجت الاسلام جعفر مهدوی خواه، در گفتگو با خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، بیان کرد: ۷۰ درصد موقوفات این شهرستان ویژه عزاداری امام حسین(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع)است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: طرح "شمیم حسینی" با هدف تامین مواد غذایی و اقلام مورد نیاز هیات های عزاداری در دهه اول محرم اجرا می شود.

وی افزود: همزمان با دهه اول محرم در طرح شمیم حسینی، از محل درآمد موقوفاتی که با نیت عزاداری محرم در سبزوار ثبت شده، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مواد غذایی خریداری و تحویل ۱۵۰ هیات مذهبی در این شهرستان شد.
 
وی اظهار داشت: این مواد شامل برنج، شکر، روغن و چای است که در محافل عزاداری حضرت امام حسین (ع) مصرف می شود. 
 
مهدوی خواه، تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ایام محرم برگزاری آیین سوگواره بصیرت عاشورایی با عنوان قتیل العبرات است که از شب ۱۱ محرم در بقعه متبرکه امامزاده شعیب(ع) آغاز و به مدت ۳ شب در بقعه متبرکه ابورفاعه (ره) برگزار خواهد شد.
 
وی با اشاره به اعزام و فعالیت ۱۰ مبلغ جهت برگزاری برنامه های دهه اول محرم در ۱۵ بقعه متبرکه سبزوار و خوشاب افزود: هر شب در مراسم سوگواره بصیرت عاشورایی۲۰۰۰ نفر اطعام شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار