• امروز پنج شنبه پانزدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

کشاورز داورزنی ملک خود را وقف غدیر کرد

کشاورز داورزنی ملک خود را وقف غدیر کرد

داورزن، حسین داورزنی/ رئیس اداره اوقاف و امورخیریه داورزن، گفت: یکی از اهالی روستای خسروآباد این شهرستان برای برگزاری جشن غدیر، ملک زراعی خود را وقف کرد.

 شنبه 23 شهریور 1398   56  0      

حجت‌الاسلام حسین خانی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن در گفتگو با خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: رمضان‎علی خسروآبادی، از اهالی روستای خسروآباد ۶۵۰ مترمربع زمین زراعی خود را برای برپایی مراسم عید غدیر خم در این روستا وقف کرد.
 
وی با بیان اینکه اغلب موقوفه‌ها برای تعزیه‌داری ائمه اطهار(ع) وقف شده و تعداد اندکی از موقوفه‌ها برای اعیاد وجود دارد، افزود: این نیاز در شهرستان احساس می‌شود که برخی موقوفات برای جشن و اعیاد ویژه امامان معصوم(ع) اختصاص پیدا کند.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن با بیان اینکه ارزش این وقف حدود 100 میلیون ریال برآورد شده است، اظهار کرد: برپایی باشکوه‌تر عید غدیر خم در این روستا، از اهداف واقف خیراندیش بوده، که عمری را به شغل مقدس کشاورزی در روستا مشغول است.
 
وی با بیان اینکه این پنجمین وقف شهرستان در سال جاری است، افزود: شش فنجان آب و زمین زراعی با ارزش 300 میلیون ریال، دو دانگ از کارخانه شن‌شویی به ارزش 30 میلیارد ریال، تعداد ۱۰ اصله درخت پسته به انضمام ۲۵۰ متر مربع زمین در روستای چشام به ارزش 100 میلیون ریال و یک ساعت و نیم آب و اراضی در روستای بروغن با ارزش 300 میلیون ریال از ابتدای سال تاکنون در داورزن وقف شده است.
 
شهرستان داورزن دارای ۷۸۵ موقوفه با 2 هزار و 42 رقبه در حدود کیلومتر ۳۰۰ غرب مشهد مقدس قرار دارد.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار