• امروز پنج شنبه پانزدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

عزاداری اهل بیت، بیشترین نیت واقفان در غرب خراسان رضوی

عزاداری اهل بیت، بیشترین نیت واقفان در غرب خراسان رضوی

سبزوار، علی اکبر ملکی/ درآمد ۷۰ درصد موقوفه‌های منفعتی در شهرستان های سبزوار و خوشاب با نیت عزاداری محرم و دهه آخر ماه صفر صرف می شود.

 چهارشنبه 27 شهریور 1398   67  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام جعفر مهدوی خواه، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار، بیان کرد: از مجموع دو هزار موقوفه منفعتی در شهرستان‌های خوشاب و سبزوار ۷۰ درصد آنها با نیت تعزیه اهل بیت(ع) در ماه‌های محرم و صفر وقف شده که این موقوفه ها در سه گروه روضه خوانی، تعزیه داری و اطعام اجرای نیت می شوند.
 
وی با بیان اینکه درآمد بقیه موقوفات سبزوار به نیت مسائل روز صرف می شود، افزود: کارشناسان وقف در اداره اوقاف و بقاع متبرکه شهرستان حضور دارند و واقفان قبل از اقدام به وقف می توانند با مراجعه به آنها و شناخت نیازهای جامعه نسبت به ثبت وقف خود اقدام کنند.
 
مهدوی خواه، تصریح کرد:سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف تقویت باورهای دینی و ترویج فرهنگ شهادت طلبی در قالب سخنرانی، عزاداری و خیمه های معرفت در ۱۵ بقعه متبرکه شهرستان‌های سبزوار و خوشاب در حال برگزاری است.
 
وی گفت: امسال از محل درآمد این موقوفات 2 میلیارد و 500 میلیون ریال مواد غذایی خریداری و به 150 هیات مذهبی سبزوار اهدا شد.
 
شهرستان‌های سبزوار و خوشاب ۲۷ بقعه متبرکه، دو هزار موقوفه و ۱۱ هزار رقبه دارند.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار