• امروز شنبه بیست و یکم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

کمک 9 میلیاردی به هیأت و مساجد خراسان رضوی، در طرح شمیم حسینی

کمک 9 میلیاردی به هیأت و مساجد خراسان رضوی، در طرح شمیم حسینی

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: با اجرای طرح "شمیم حسینی" تاکنون بیش از 9 میلیارد ریال از محل عواید موقوفات مرتبط در قالب اقلام و مواد غذایی به هیئات مذهبی و مساجد استان خراسان رضوی کمک شده است.

 دوشنبه 8 مهر 1398   76  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین جمال ایزدی، گفت: با اجرای طرح شمیم حسینی تاکنون بیش از 9 میلیارد ریال از محل عواید موقوفات در قالب اقلام و مواد غذایی به 648 هیأت مذهبی و مسجد استان خراسان رضوی برای اجرای هر چه بهتر مجالس عزاداری امام حسین(ع) اهدا شده است.
 
وی با بیان اینکه این کمک ها از عوائد موقوفات منطبق غیر مقید به زمان و مکان تامین شده است، تصریح کرد: در نیات موقوفات مرتبط با برگزاری مجالس عزاداری امام حسین (ع) در ماه محرم و صفر سه سرفصل داریم که عبارتند از روضه خوانی، اطعام و تعزیه داری. بعضا برخی از نیت ها مقید به قید مکان و زمان هستند و برخی هم قیدی برای آنها ذکر نشده است.
 
معاون فرهنگی اوقاف استان با اشاره به همکاری اداره کل تبلیغات در اجرای بهتر این طرح، افزود: هیأت ها با ارائه معرفی نامه از سازمان تبلیغات از خدمات این طرح بهرمند می شوند.
 
وی افزود: 22 مرکز افق(اجتماعی، فرهنگی و قرآنی) بقاع متبرکه در 21 شهرستان مجری این طرح در استان خراسان رضوی می باشند.
 
گفتنی است بخش قابل توجهی از موقوفات استان خراسان رضوی مرتبط با روضه خوانی، اطعام و تعزیه داری امام حسین(ع) است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار