• امروز دوشنبه بیست و سوم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همه در اربعین رسانه باشند/ خنثی‌سازی توطئه استکبار و صهیونیسم

همه در اربعین رسانه باشند/ خنثی‌سازی توطئه استکبار و صهیونیسم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: در اربعین حسینی که جوشش خون اباعبدالله(ع) در آن پیدا است، همه باید سعی کنند رسانه باشند تا توطئه استکبار و صهیونیسم را خنثی کنند.

 یک شنبه 14 مهر 1398   78  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد احمدزاده، در خصوص جزئیات فعالیت‌های فرهنگی موکب امام رضا(ع) اظهار کرد: برای فعالیت‌های فرهنگی موکب امام رضا(ع) از اوقاف خراسان رضوی، ۴۰ نفر خواهر و برادر مبلغ روحانی، برای استقرار در این موکب و سایر مواکبی که از خراسان رضوی در کربلا هستند، اعزام می‌شوند و پیش‌بینی شده که سه وعده اقامه نماز جماعت را هر روز در کربلا داشته باشیم.

وی با اشاره به برپایی مراسم عزاداری، مداحی، تلاوت قرآن و سخنرانی با حضور سخنرانان شاخص، افزود: اگرچه به دلیل خستگی جسمی، فضایی برای کلاس‌های آموزشی نیست اما برای افزایش سطح اطلاعات دینی و معرفت عمومی، در فراغت‌هایی که ایجاد می‌شود، حلقه های معرفت توسط روحانیون برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام احمدزاده، تصریح کرد: هزینه این موکب از محل کمک خیرین و واقفین تأمین می‌شود و همه می‌دانند کمک‌های آنان برای چه مأموریتی بوده و برنامه‌ریزی که انجام شده، با رویکرد خدمات فرهنگی رفاهی است.

وی در ارتباط با تبلیغات رسانه‌های خارجی که مبتنی بر ضعیف‌شدن هویت دینی مردم ایران است، گفت: این از حدق و کینه ای است که استعمار دارد و این القائات را انجام می‌دهند که گویا اعتقادات مردم ضعیف شده است. اتفاقاً مردم ما محکم‌تر از گذشته پای اعتقادات خود ایستاده‌اند و حتی اگر شرایط سخت‌تر شود، مردم ما یاد گرفته‌اند به سیدالشهدا(ع) و اهل بیت (ع)اقتدا کنند که با پایمردی ایستادند، جانانه دفاع کردند و عزت و آزادگی خود را نفروختند.

مدیرکل اوقاف خراسان رضوی، در ادامه گفت: ما شاخصی داریم که طبق آن، میزان عیار پایبندی مردم به مسائل دینی مذهبی را از میزان وقف‌های جدیدی که شکل می‌گیرد، به دست می‌آوریم و باید گفت با وجود شرایط سختی که این روزها شاهدش هستیم، وقف‌های جدید رشد قابل توجهی دارد.

حجت‌الاسلام احمدزاده، بیان کرد: حضور مردم در این مراسمات نیز جواب خوبی برای تبلیغات غلط دشمن است؛ فقط بیش از ۳ میلیون نفر آمار کسانی است که تاکنون برای سفر اربعین ثبت نام کرده‌اند. این پیاده‌روی، حرکتی عظیم و جهانی است و افراد این مسیر سخت را به جان می‌خرند برای اینکه در این حرکت جهانی حضور پیدا کنند. در این حرکت که بیشترشان هم جوانان و نوجوانان هستند، چه زیبا جوشش خون اباعبدالله(ع) را می‌بینیم و حتی دوربین‌ها از اینکه این حرکت را به نحو شایسته و بایسته نشان دهند، قاصرند.

وی ضمن تأکید بر لزوم رسانه‌ای کردن هرچه بیشتر اربعین حسینی، ابراز کرد: ما به سهم خود انجام وظیفه می‌کنیم و خبرنگاران افتخاری در جمع ما برای انعکاس این حرکت حضور دارند ولی وظیفه انعکاس این حرکت عظیم، با رسانه‌ها و به خصوص رسانه ملی است. البته همه باید سعی کنند رسانه باشند تا این توطئه استکبار و صهیونیسم را خنثی کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار