• امروز دوشنبه پنجم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تشرف بیش از  585 هزار زائر خارجی به بقعه امامزادگان یاسر و ناصر طرقبه در شش ماهه نخست سال 98+ عکس

تشرف بیش از 585 هزار زائر خارجی به بقعه امامزادگان یاسر و ناصر طرقبه در شش ماهه نخست سال 98+ عکس

طرقبه، اعظم دوست حصار/ در شش ماهه نخست سال 98 یک میلیون و 460 هزار زائر مهمان حریم ملکوتی آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علهیما السلام شدند، که از این تعداد بیش از 585 هزار نفر زائران خارجی بوده اند.

 یک شنبه 14 مهر 1398   46  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی، بیش از یک میلیون و 460 هزار زائر در شش ماهه نخست سال 98 از ایران و سایر کشورهای جهان مهمان حریم ملکوتی آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علیهماالسلام شهرستان طرقبه شاندیز شدند.

بنابراین گزارش؛ با توجه به حضور گسترده زائران خارجی در این بقعه متبرکه، حدود ۴۰ درصد تشرف زائران در سال 98 مربوط به کشورهای خارجی با بیش از 585 هزار زائر بوده است.

بالاترین آمار زائران خارجی مربوط به کشورهای، عراق، پاکستان، لبنان، کویت، بحرین و سایر کشورهای اسلامی حاشیه خلیج فارس است، و زائران کشورهای افغانستان، هندوستان، آلمان، انگلستان و کشورهای آفریقایی نیز تشرف کمتری به این بارگاه مطهر داشته اند.

بیشترین تشرف زائران در شش ماهه نخست سال 98 مربوط به شهریورماه با بیش از 359 هزار نفر بوده، که از این تعداد 144 هزار نفر زائر خارجی بودند، ماه های؛ مرداد، تیر و فروردین سال 98 دارای رتبه های بعدی بیشترین آمار تشرف زائران هستند.

بیشترین تشرف زائران کاروان های زیارتی در ماه های ذی الحجه و محرم بوده و به طور متوسط هفته ای ۱۰ تا ۱۵ کاروان زیارتی از شهرهای مختلف ایران و کشورهای جهان به این بارگاه ملکوتی مشرف و در این بارگاه ملکوتی به اجرای مراسمات مذهبی خود پرداخته اند.

از جمله خدمات فرهنگی ارائه شده به زائران مشرف شده به این بارگاه مطهر؛ برپایی حلقه های معرفتی، سخنرانی مذهبی و بصیرتی، قرائت زیارت نامه ، شجره نامه و ذکر کرامات این امامزادگان والامقام، اجرای مسابقات قرآنی و اهدای بسته‌های متبرک فرهنگی بوده است.

غرفه های پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره خانواده و مشاوره تخصصی وقف، دفتر امور زائران خارجی جهت راهنمایی زائران عرب زبان باحضور مبلغان مسلط به زبان عربی، ایستگاه های صلواتی پذیرایی و نقاشی، چند رسانه ای، شهربازی کودک و نوجوان نیز از دیگر خدمات فرهنگی بارگاه مطهر امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام به زائران مشرف شده بوده است.
 
گفتنی است، در شش ماهه نخست سال گذشته نیز بیش از یک میلیون و 454 هزار زائر داخلی و خارجی به آستان ملکوتی امامزادگان یاسر و ناصر علیهماالسلام مشرف شده، که از این تعداد حدود 580 هزار زائر نفر خارجی بودند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار