• امروز پنج شنبه دوازدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خدمت رسانی روزانه به ۱۰ هزار زائر اربعین در موکب امام رضا اوقاف خراسان رضوی

خدمت رسانی روزانه به ۱۰ هزار زائر اربعین در موکب امام رضا اوقاف خراسان رضوی

معاون مدیریت منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، از خدمت رسانی روزانه به ۱۰ هزار زائر اربعین در موکب امام رضا (ع) اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خبر داد.

 دوشنبه 15 مهر 1398   75  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، مسعود صباغیان، در خصوص خدمات اوقاف برای اربعین حسینی بیان کرد: امسال در هفتمین سال پیاپی حدود 11 دستگاه تریلر و کامیون برای اربعین اعزام می شوند که امکانات پشتیبانی یک موکب با نام موکب امام رضا (ع) با ظرفیت دو هزار نفر اسکان و پذیرایی را در کربلا فراهم می کند.

معاون مدیریت منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، افزود: موکب امام رضا (ع) به مدت هفت روز در خیابان میثم تمار در کربلا مستقر می شود و به صورت 24 ساعته از زائران اربعین پذیرایی می کند.

وی با اشاره به نانوایی سیار این موکب؛ اظهار داشت: نانوایی سیار روزانه حدود 25 هزار قرص نان برای موکب امام رضا (ع) و هم برای موکب های دیگر پخت خواهد کرد؛ همچنین در هفت روزی که موکب مستقر است سه نوع غذا پخت می شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی ما برای صبحانه 4 هزار نفر، برای نهار 3 هزار نفر و برای شام نیز 3 هزار نفر در روز است؛ گفت: در مجموع بیش 10 هزار نفر در روز در این موکب پذیرایی خواهند شد و برای میان وعده نیز حدود 10هزار نفر در این یک هفته پیش بینی شده است.

صباغیان با اشاره به خدمت رسانی حدود 80 نفر در موکب امام رضا (ع)؛ بیان کرد: خدمات اسکان، حمام، لباسشویی، پذیرایی و درمان در این موکب پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: موکب امام رضا (ع) به مدت 7 روز از 22 تا 29 مهر ماه یعنی تا یک روز بعد از اربعین از زائران پذیرایی می کند؛ به دلیل جمع آوری موکب های عراق در روز بعد از اربعین تاکید شده تا موکب های ایرانی یک روز بعد از اربعین به زائران خدمت رسانی داشته باشند.

وی در خصوص خدمات فرهنگی موکب امام رضا (ع) گفت: اصل کار اوقاف فرهنگی است اما سه موضوع در موکب امام رضا (ع) مد نظر است، اول اینکه افرادی که به این موکب می آیند از فضای مذهبی آنجا استفاده کنند لذا در این موکب اقامه نماز جماعت و مراسمات مذهبی نیز برگزار می شود.

معاون مدیریت منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، ادامه داد: موضوع دوم اصلاح الگوی مصرف است، در اصلاح الگوی مصرف ما یک غذا باکیفیت عالی وسالم به زائر امام حسین (ع) می دهیم که در کنار آن به کمیت دقت می شود به این معنا که هیچ دور ریختی آن غذا نخواهد داشت و اسراف نخواهد شد و در واقع همه این فعالیت ها حول محور مسائل فرهنگی است.

وی در خصوص ارزش مالی اقلام ارسالی برای اربعین حسینی بیان کرد: برخی از اقلام هزینه های ثابت هستند که حدود 600 تا 800 میلیون تومان و هزینه های جاری که شامل مواد غذایی و آب 400 میلیون تومان است.

صاغیان، گفت: این مبلغ مربوط به بودجه اداره اوقاف نیست بلکه اداره اوقاف به عنوان موکب امام رضا (ع) وبقاع متبرکه ورود پیدا کرده و با فراخوانی که انجام داده مبالغی از افراد متولی موقوفات و خیرین جمع آوری و در حسابی متمرکز و اکنون هزینه شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار