• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

زیارت اربعین سرآمد همه زیارت ها است/ برپایی 100 موکب برای خدمت رسانی به زائران اربعین

زیارت اربعین سرآمد همه زیارت ها است/ برپایی 100 موکب برای خدمت رسانی به زائران اربعین

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برپایی 100 موکب در داخل ایران و کشور عراق برای خدمت به زائران اربعین گفت: پبش بینی می شود در مدت برپایی موکب ها بیش از 5 میلیون پذیرایی و خدمت رسانی به زائران اربعین داشته باشیم .

 پنج شنبه 25 مهر 1398   84  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه طی بازدید از موکب امام رضا(ع) اداره کل اوقاف خراسان رضوی در کربلا، در خصوص کیفیت خدمت رسانی مواکب اربعین بیان کرد: حجم خدمت رسانی به زائران نسبت به گذشته واقعا قابل قیاس نیست و با توجه به افزایش حضور زائران، خدمت رسانی به موقع و منظم در حال انجام است.

وی افزود: طبق برنامه ریزی سازمان اوقاف، استان ها در ده محور تقسیم بندی شده اند و از امامزادگان، موقوفات، متولیان موقوفات و خدام امامزادگان برای برپایی موکب کمک گرفته شده و در مجموع 100 موکب توسط سازمان با همکاری ادارات کل استان ها در داخل ایران و در کشور عراق مشغول خدمت رسانی هستند.

حجت الاسلام عادل تصریح کرد: کربلا به عنوان مقصد همه زائران یکی از مهمترین مکان ها برای برپایی موکب است و لازم است موکب هایی که در کربلا مستقر هستند بالاترین و بهترین نوع خدمت رسانی را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه موکب استان خراسان رضوی از چند جهت قابل تقدیر و ممتاز است، افزود: فضای موکب، جلوه های بصری موکب، حسینیه منظم و مجهز، پذیرش منظم زائران ، اجرای برنامه های فرهنگی، بیان معارف و مسائل شرعی ، کیفیت غذا ، پزشک مستقر در موکب و خدمات جانبی از ویژگی های موکب امام رضا(ع) است که خالصانه و با برنامه ریزی خوب در حال خدمت رسانی هستند.

عادل با اشاره به سخن پیامبر اکرم (ع) که فرمودند: « براى شهادت حسین (ع) ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤ منان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود» تصریح کرد: هر سال به شدت و شور این عشق افزوده می شود.

وی با اشاره به اینکه حال و هوای پیاده روی اربعین را نمی توان در قالب کلمات گنجاند و حسی است که هر کسی خودش باید درک کند و قابل وصف نیست ، گفت: زیارت اربعین ، زیارت خاص و سرآمد همه زیارات سید الشهدا (ع) است و حتی از روز عاشورا فضیلتش بیشتر است.

وی در ادامه گفت: بزرگترین اجتماع بشری روی زمین در یک روز مشخص در کربلا اتفاق می افتد و دشمنان فکر می کردند که با شهادت 72 نفر در کربلا برای همیشه پرونده آنها بسته می شود اما امروز می بینیم که خون بر شمشیر پیروز شده و و اربعین سید الشهدا (ع) پایه های قدرت مستکبران را متزلزل کرده و دشمنان با ایجاد نا امنی و انحراف سعی در تحریف این حماسه عظیم دارند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف افزود: اما دوستداران و عاشقان سید الشهدا(ع) وظیفه خود را انجام می دهند و هر سال به این حرکت افزوده می شود و وظیفه دولت ها و حکومت هاست که این زیر ساخت ها را فراهم کنند تا حرکت اربعین به ظهور امام زمان (عج) منتهی شود.

وی تصریح کرد : سازمان اوقاف با همکاری ادارات کل استان ها در مرز میرجاوه ، شلمچه ، چذابه، مهران، خسروی ، کاظمین ، سامرا ، کربلا و در مسیرهای نجف تا کربلا 100 موکب برپا کرده و روزانه 130 تا 150 هزار پرس غذا در این موکب ها پخت و توزیع و برای 25 تا 30 هزار نفر روزانه اسکان داریم و با حجم میان وعده ها پبش بینی می شود در مدت برپایی موکب ها بیش از 5 میلیون پذیرایی و خدمت رسانی به زائران اربعین داشته باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار