• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بقاع متبرکه خراسان رضوی، آماده میزبانی از جاماندگان اربعین است

بقاع متبرکه خراسان رضوی، آماده میزبانی از جاماندگان اربعین است

اعظم دوست حصار/ بقاع متبرکه در ۶ شهرستان خراسان رضوی، همزمان با اربعین، میزبان جاماندگان اربعین حسینی، با عنوان «حرم تا حرم» می‌شوند.

 پنج شنبه 25 مهر 1398   56  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، ۷ بقعه متبرکه در شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه‌ولات، زاوه، کاشمر، نیشابور و گناباد، صبح شنبه ۲۷ مهرماه، همزمان با اربعین حسینی میزبان کاروان های پیاده‌روی جاماندگان اربعین با عنوان «حرم تا حرم» می‌شوند.

پیاده‌روی اربعین حسینی «حرم تا حرم» ۲۷ مهرماه، ساعت ۶:۳۰ صبح از میدان الغدیر تا آستان مقدس امامزاده سیدمحمدمحترم(ع) مه‌ولات، ساعت ۷صبح از مرکز شهر دولت‌آباد تا آستان مقدس امامزاده سید حسین(ع) زاوه و ساعت ۸ صبح از مسجدجامع تا آستان مقدس امامزاده احمدالرضا(ع) بوری آباد تربت‌حیدریه برگزار می شود.

در این ۳ بقعه متبرکه، سه موکب با خدمات پذیرایی، توزیع محصولات و بسته‌های متبرک فرهنگی، اقامه نماز جماعت، عزاداری، سخنرانی و مداحی میزبان جاماندگان اربعین حسینی است.

همچنین برای دومین سال پیاپی، پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان نیشابور، ساعت ۹ صبح از مقابل تکیه ابوالفضلی به سمت بقعه متبرکه امامزاده ابراهیم و محمد محروق علیهما السلام برگزار و بیش از 17 موکب از عزاداران پذیرایی می‌کنند.

در این مراسم، که عزاداران مسافت بیش از 5 کیلومتری را پیاده روی می کنند،  14 کمک هزینه سفر کربلا به قید قرعه به شرکت‎کنندگان و کسانی که کلمه «اربعین» را به شماره ۵۰۰۰۲۲۰۱۰ پیامک کنند، اهدا خواهد شد.

قرائت زیارت اربعین، مداحی وروضه خوانی از برنامه های این مراسم است.

پیاده‌روی اربعین حسینی در گناباد، ۶:۳۰ صبح شنبه ۲۷ مهرماه از میدان فردوس گناباد به سمت بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد عابد(ع) کاخک و در کاشمر ساعت 9 صبح از آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) تا حرم مطهر امامزاده سید مرتضی(ع) این شهرستان برگزار می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار