• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بانوی شیعی اهل تانزانیا از آرزوی زیارت کربلا می‌گوید

بانوی شیعی اهل تانزانیا از آرزوی زیارت کربلا می‌گوید

طرقبه، اعظم دوست حصار/ سمیه عذمن، شیعه ۲۵ ساله از کشور تانزانیا، در تشرف به آستان ملکوتی امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام طرقبه با اشاره به عشق و ارادت خود به امام حسین(ع)، گفت: آرزو دارم روزی زیارت کربلای معلی نصیبم شود.

 سه شنبه 30 مهر 1398   55  0      

به گزارش  خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، جمعی از شیعیان کشورهای آفریقایی نیجریه، تانزانیا، ماداگاسکار و کشور تاجیکستان در قالب کاروان زیارتی به آستان ملکوتی امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام طرقبه مشرف و از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی این بقعه متبرکه بهره‌مند شدند.
 
قرائت زیارتنامه و شجره‌نامه امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام، تشریح برنامه‌های فرهنگی و قرآنی این بقعه متبرکه، اهدای بسته‌های متبرک فرهنگی از برنامه‌های این بارگاه ملکوتی برای این کاروان زیارتی بود.
 
آقای ژاکین، زائر مشرف شده از کشور ماداگاسکار در گفت‌وگو با خبرنگار افتخاری، گفت: اولین‌بار است که به همراه خانواده به بارگاه مطهرامامزادگان یاسر و ناصر علیهما‌السلام، برادران امام رضا(ع) مشرف شدم.
 
وی با اشاره به احساس خود از حضور در این بقعه متبرکه، بیان کرد: بی‌نهایت خوشحال هستم که با زندگی‌نامه این امامزادگان گرامی آشنا شدم و خیلی دوست دارم در مورد آن‌ها بیشتر بدانم.
 
زائر ۳۳ ساله آفریقایی افزود: قبلاً مسیحی بودم ولی به‌خاطر علاقه به تاریخ و مطالعات زیاد با دین اسلام آشنا و مسلمان شدم و خیلی علاقه‌مند هستم که کتاب‌هایی در مورد زندگی امامان و امامزادگان بخوانم.
 
وی در مورد احساسش از حضور در حرم مطهر امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام گفت: این حرم زیبا را خیلی دوست دارم، چون آرامش و احساس معنویت عجیبی به انسان می‌دهد.
 
ژاکین، از شیعیان کشور ماداگاسکار اظهار کرد: احساس معنویت و آرامش را در حرم مطهر امام رضا(ع) و حرم امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام دارم و حرم این بزرگواران معنویت و آرامش یکسانی دارند.
 
سمیه عذمن، از شیعیان اهل تانزانیا نیز به خبرنگار افتخاری گفت: اولین‌بار است که به حرم امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام مشرف می‌شوم و خوشحالم که در این مکان مقدس حضور دارم، چون قبلاً نمی‌دانستم که برادران امام رضا(ع) در این مکان مقدس دفن شده‌اند ولی با توضیحات مدیر فرهنگی این آستان مقدس با زندگی‌نامه این امامزادگان گرامی آشنا شدم.
 
این زائر و شیعه ۲۵ ساله از کشور تانزانیا بیان کرد: در بازگشت به کشورم، در مورد این مکان مقدس با دوستان و آشنایانم صحبت و حرم برادران امام رضا(ع) را به آنها معرفی خواهم کرد.
 
سمیه عذمن با اشاره به عشق و ارادت خود به امام حسین(ع)، گفت: آرزو دارم روزی زیارت کربلا و عتبات عالیات نصیبم شود.
 
همچنین فاطمه حسن عبداللهی، از کشور نیجریه که دومین‌بار است به بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام مشرف شده، اظهار کرد: خیلی خوشحالم که به این حرم مطهر آمدم چون می‌توانم برای خانواده و دوستانم دعا کنم.
 
وی افزود: سال‌ها قبل که برای اولین‌بار به این حرم مطهر آمدم، شفای یکی از آشنایانم را از این امامزادگان گرامی خواستم که مستجاب شد.
 
زائر ۲۱ ساله از کشور نیجریه در مورد برنامه فرهنگی اجراشده گفت: این برنامه بسیار عالی بود چون بیشتر از قبل با زندگی‌نامه امامزادگان آشنا شدم، من، قبلاً فکر می‌کردیم که در ایران فقط حرم مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) وجود دارد ولی الان می‌دانم که امامزادگان زیادی در ایران مقبره دارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار