• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همایش استانی یاوران وقف خراسان رضوی برگزار شد+عکس

همایش استانی یاوران وقف خراسان رضوی برگزار شد+عکس

همایش استانی یاوران وقف خراسان رضوی با تجلیل از واقفین برتردر محل تالار فرهنگی نور مشهد برگزار شد.

 یک شنبه 12 آبان 1398   38  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی؛ "همایش استانی یاوران وقف خراسان رضوی" ظهر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم راشد یزدی؛ در جمع واقفین، مستاجرین موقوفات، اعضا هیئت امنای بقاع متبرکه و ... در محل تالار فرهنگی نور مشهد مقدس برگزار شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در این همایش بیان کرد: اقدامات شایسته و بزرگی در زمینه وقف توسط اصحاب وقف در بخش احیای وقف، موقوفات و بقاع متبرکه صورت گرفته است.

حجت الاسلام المسلمین احمدزاده افزود: یکی از اقدامات صورت گرفته بهره برداری بیش از ۷۰۰ کیلو وات برق خورشیدی در دهه وقف و بهره برداری ۷۰۰ کیلو وات برق خورشیدی دیگر تا دهه فجر است.

وی اظهار کرد: اجرای پروژهای متعدد سرمایه گذاری برای موقوفات یکی از کارهایی است که به اشتغال، رونق وقف و موقوفات و تثبیت موقعیت مکانی موقوفات که مانع تعرضات حقوقی و تصرفات وقف و موقوفات می شود کمک می کند.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده بیان کرد: اگر فرهنگ وقف احیا شود همانطور که موقوفات احیا می شود بسیاری از نیازمندی های جامعه برطرف می شود.

وی اظهار کرد: اوقاف با ورود به موضوع امور خیریه از جمله پیگیری آزادی زندانیان جرایم غیر عمد تاکنون با پرداخت ۱۲۰ میلیون تومان به سازمان زندانها، تعدادی از زندانیان را آزاد کرده است.

وقف امری مردمی و بالاترین نوع خدمت به خلق است
 
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم راشد یزدیف، وقف را صدقه جاریه عنوان کرد و افزود: از نظر مالی در اسلام عناوینی چون ربا، دزدی و... حرام است که مالکیت نمی آورد و حاکم شرع می تواند مصادره و پنج حکم برای آن تعیین کند.

کارشناس مباحث اخلاقی و اجتماعی، در خصوص شناخت انسان از نظر علمای اخلاق بیان کرد: برای شناخت انسان باید برخورد او را در شرایط مختلف با دیگران مقایسه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی، با بیان اینکه وقف یک امری مردمی و بالاترین نوع خدمت به خلق است که استمرار دارد، به متولیان موقوفات توصیه کرد که در اداره امور وقف راست گفتار و امانت دار باشند.

در پایان از ۸۷ نفر از واقفین، مستاجرین موقوفات، اعضا هیئت امنا و ... تجلیل شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار