• امروز یک شنبه پانزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

با احیای فرهنگ وقف بسیاری از نیازمندی های جامعه برطرف می شود

با احیای فرهنگ وقف بسیاری از نیازمندی های جامعه برطرف می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، در همایش استانی یاوران وقف خراسان رضوی، که در تالارفرهنگی نور مشهد برگزار شد، گفت: اگر فرهنگ وقف احیا شود بسیاری از نیازمندی های جامعه برطرف می شود.

 یک شنبه 12 آبان 1398   53  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی؛ حجت الاسلام والمسلمین احمد زاده در "همایش استانی یاوران وقف" که در محل تالار فرهنگی نور مشهد برگزار شد؛ وقف را سنت حسنه ای عنوان کرد که رسول اکرم(ص) بر آن تاکید داشته اند و گفت: ما بر سر سفره وقف هایی که توسط پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت (ع) صورت گرفته، نشسته ایم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، با اشاره به اقدامات شایسته و بزرگی که در زمینه وقف توسط همه اصحاب وقف در بخش احیای وقف و موقوفات و بقاع متبرکه صورت گرفته است؛ افزود: بیش از ۷۰۰ کیلووات برق خورشیدی همزمان با دهه وقف و ۷۰۰ کیلو وات برق خورشیدی دیگر تا دهه فجر به بهره برداری می رسد.

وی اظهار کرد: اجرای پروژه های متعدد سرمایه گذاری برای موقوفات یکی از کارهایی است که به اشتغال، رونق وقف و موقوفات و تثبیت موقعیت مکانی موقوفات که مانع تعرضات حقوقی و تصرفات وقف و موقوفات می شود کمک می کند.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده بیان کرد: اگر فرهنگ وقف احیا شود همانطور که موقوفات احیا می شود بسیاری از نیازمندی های جامعه نیز برطرف می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، با تاکید بر اینکه با انجام وقف همه در سنت نیک پیامبر(ص) سهیم شویم، اظهار کرد: کتاب های زیادی وجود دارند که از چند صد سال پیش وقف شده اند و امروز مورد استفاده پژوهشگران است.

وی در ادامه بیان کرد: رهبر معظم انقلاب با بیش از ۲۵ هزار جلد کتاب در صدر واقفین کتاب در کشور هستند.
 
احمدزاده، با اشاره به برپایی غرفه وقف کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد گفت: اگر هر نفر یک جلد کتاب وقف کنیم میلیون ها کتاب جمع آوری می شود و می تواند کتابخانه های غنی و مفیدی را ایجاد کند.
 
وی اظهار کرد: اوقاف با ورود موضوع امور خیریه از جمله پیگیری آزادی زندانیان جرایم غیر عمد تاکنون با پرداخت ۱۲۰ میلبون تومان به سازمان زندانها، تعدادی از زندانیان را آزاد کرده است.

وی گفت: از همه واقفین، خیران و افرادی که برای احیا و بروز رسانی موقوفات تلاش کرده اند قدر دانی می کنم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار