• امروز جمعه چهارم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

انجام کار خیر در راه خدا هنر می‌خواهد

انجام کار خیر در راه خدا هنر می‌خواهد

طرقبه، اعظم دوست حصار/ معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی، در همایش یاوران وقف شهرستان طرقبه شاندیز، گفت: عمل صالح در دنیا زیاد است، اما انسان باید اولویت‌ها را بشناسد؛ انجام کارهای خیرخواهانه در راه خدا هنر می‌خواهد.

 سه شنبه 14 آبان 1398   23  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، همایش «یاوران وقف» با حضور ائمه جمعه، رؤسای ادارات، واقفان و خیران نیک‌اندیش، متولیان و امینان موقوفات، هیئت امنای مساجد و حسینیه‌های شهرستان طرقبه شاندیز، ۱۳ آبان‌ماه همزمان با آخرین روز از دهه وقف، در آستان ملکوتی امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی، در این همایش بیان کرد: اصحاب وقف کسانی هستند که از مال خود در راه خدا سرمایه‌گذاری کردند، متولیان امور موقوفات نیز در امر اجرای امینانه نیات واقفان زحمت می‌کشند، علما و روحانیون با ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه و مسئولان نیز با همکاری با نهادهای وقف در این راه سهیم هستند و همه اینها از برکات و آثار وقف در جامعه است.
 
وی تصریح کرد: انسان با استفاده از مال خود در راه درست می‌تواند زمینه سعادت دنیوی و اخروی خود را فراهم کند که در این مورد واقفان خیراندیش با وقف مال خود، بهترین بهره را در دنیا و آخرت دارند.
 
معاون فرهنگی اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی با اشاره به ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف، تأکید کرد: باید زمینه بهتر و بیشتری جهت وقف در جامعه ایجاد شود و اگر مردم اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش را ببینند و آثار و برکات وقف را بدانند، یکی از تأثیرگذارترین راه‌های ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف است.
 
وی افزود: وجود مدارس، درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها، حسینیه‌ها، مساجد و تکایا، پل‌ها، جاده‌ها، مراسم‌های مذهبی همراه با اطعام متبرک همه از برکات وقف است که عموم افراد جامعه از آن بهره‌مند می‌شوند.
 
ایزدی با اشاره به آیات سوره مبارکه «عصر» اظهار کرد: عمل صالح در دنیا زیاد است، اما انسان باید اولویت‌ها را بشناسد؛ انجام کارهای خیرخواهانه در راه خدا نوعی هنر می‌خواهد.
 
وی تصریح کرد:این هنر ارزشمندی است که انسان با خدمات مالی و هزینه در راه خدا برای همیشه نام خود را ماندگار کند و انجام وقف نمونه بارز ماندگاری نام واقف و هزینه ارزشمند مال و اموال در راه خداست‌.
 
در ادامه مراسم نیز حجت‌الاسلام صادقی، رئیس اداره اوقاف و امورخیریه طرقبه شاندیز بیان کرد: وقف، چشمه همیشه جاری و صدقه جاریه است که انسان واقف بعد از مرگ نیز پرونده اعمالش باز است و از ثواب و پاداش الهی بهره‌مند می شود.
 
وی با اشاره به موقوفات شهرستان طرقبه شاندیز تصریح کرد: موقوفه «عبدالله رضوی» یکی از موقوفات شاخص در استان است که در بحث رونق تولید داخلی، اشتغال‌زایی، آموزش، خدمات درمانی و پزشکی، و تعزیه‌داری امام حسین(ع) و اطعام بیش از ۱۴ هزار نفر در ظهر عاشورا، ایجاد نیروگاه تولید برق خورشیدی، کشاورزی و زمینه‌های مختلف فعال است و بسیاری از خدمات و برکات این موقوفه بهره‌مند می‌شوند.
 
حجت‌الاسلام صادقی با اشاره به موقوفه شاخص قرآنی «محمد ناصرخان ظهیرالدوله» در شهرستان تأکید کرد: تاکنون از خدمات و برکات این موقوفه اقدامات فرهنگی و قرآنی ارزشمندی  صورت گرفته که آثار و برکات این موقوفه نیز در رونق و پیشرفت شهرستان طرقبه شاندیز مؤثر بوده است.
 
اجرای گروه سرود نوجوانان «آوای انتظار» و پخش کلیپ تصویری موقوفات از جمله برنامه‌های این همایش بود.
 
همچنین در پایان از ۴۰ نفر از متولیان وقف، امینان موقوفات، واقفان خیراندیش، اعضای هیئت امنای مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و فعالان عرصه وقف شهرستان، مسئولان و رؤسای اداراتی که در زمینه وقف و امور موقوفات با اداره اوقاف این شهرستان همکاری داشتند و تعداد ۷۰ نفر از مدعوین در این همایش از سوی اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز تقدیر شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار