• امروز دوشنبه پنجم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

انس با قرآن کریم تنها راه نجات کشور درحوزه فرهنگی است

انس با قرآن کریم تنها راه نجات کشور درحوزه فرهنگی است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در محفل انس با قرآن کریم در آستان مقدس امامزاده غیاث الدین محمد(ع) مشهد گفت: در این فضای سنگینی که دشمنان ما در حوزه فرهنگی ایجاد کردند، تنها راه نجات انس با قرآن کریم است و ما برای رسیدن به این نقطه نیازمند مشارکت همه مردم هستیم.

 جمعه 17 آبان 1398   34  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی؛ حجت الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر، در آیین محفل انس با قرآن و تجلیل از ۱۸ افتخار آفرین خراسان رضوی در مسابقات ملی و بین المللی قرآن کریم که دربقعه متبرکه امامزاده غیاث الدین محمد(ع) مشهد، برگزار شد؛ بیان کرد: یکی از فراکسیون های فعال در مجلس شورای اسلامی فراکسیون قرآن و عترت است.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: بعضی از افراد اگر چه دوره متوسطه را تمام و وارد دانشگاه شدند متاسفانه در روخوانی و روانخوانی قرآن مهارت‌ کامل ندارند.

وی اظهار داشت: با تصمیمی که در این فراکسیون گرفته شد، با‌ آموزش و پرورش تفاهم نامه ای منعقد شد که در این تفاهم نامه ذکر شده که تمام کسانی که دوره متوسطه را تمام می‌کنند مدرک دیپلم زمانی به آنها داده می شود که مهارت روخوانی و رواخوانی قرآن را داشته باشند.

حجت الاسلام پژمانفر بیان کرد: همچنین با وزیر بهداشت، تعاون، و کار نیز صحبت کردیم تا همه سازمان ها، امور اداری و استخدامی و همه کسانی که به نوعی در این مجموعه ها فعالیت دارند در زمینه مهارت ترجمه قرآن کار کنند.

وی عنوان کرد: با این اقدام در انتهای سال ۹۹ با عنایت پروردگار همه افراد سواد روخوانی قرآن و توانمندی روان خوانی قرآن را خواهند داشت.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث حفظ قرآن کریم رهبر معظم انقلاب فرمودند: «ما باید در کشور ۱۰ میلیون حافظ قرآنی داشته باشیم» لذا ما با یک حرکت کاملا برنامه ریزی شده می توانیم به این موضوع برسیم.

وی با اشاره به ضرورت مشارکت مردمی در راستای انس همه افراد با قرآن کریم؛ گفت: در این فضای سنگینی که دشمنان ما در حوزه فرهنگی ایجاد کردند، تنها راه نجات انس با قرآن کریم است و ما برای رسیدن به این نقطه نیازمند مشارکت همه مردم هستیم.

حجت الاسلام پژمانفر بیان کرد: اگر امروز در کشور ۸۰ میلیونی، ۱۰ میلیون نفر هر کدام هزینه حفظ قرآن برای یک نفر را فراهم‌کنند ما به افق 10 میلیون حافظ قرآنی خواهیم رسید و این برای افراد در واقع صدقه جاریه ای است که از خود به جا گذاشته اند.

وی افزود: اگر هزینه های کودکانی که نخبه هستند و می خواهند حافظ قرآن کریم شوند پرداخت کنیم، وقتی حافظ قرآن شوند و به دیگران تعلیم دهند شما در ثواب او شریک هستید و این برای شما یک امری است که بعد از مرگ اثرات آن همیشه زنده خواهد بود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همت و بالارفتن انگیزه مردم برای این امر خیر موجب می شود تا با انس و پناه بردن به قرآن از فرزندان ما صیانت شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار