• امروز پنج شنبه دوازدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

جایزه 5 میلیون ریالی اوقاف برای حافظان قرآن کریم

جایزه 5 میلیون ریالی اوقاف برای حافظان قرآن کریم

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف خراسان رضوی با بیان اینکه حضور در آزمون سراسری قرآن و عترت گام اول برای بهره مندی از بسته تشویقی اوقاف است، گفت: جایزه 5 میلیون ریالی، کمک هزینه سفر زیارتی در قالب بسته تشویقی سازمان اوقاف به حافظان قرآن کریم اهدا می شود.

 شنبه 2 آذر 1398   162  0      

به گزارش خبرنگار روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، جعفر حسینی با بیان اینکه تخصیص بسته های تشویقی و انگیزشی توسط دستگاه های دولتی باید به جای تصدی گری این دستگاه ها در امور آموزش قرآن کریم و رقابت ناسالم با مجموعه های مردمی قرآنی در دستور کار مجموعه های حاکمیتی قرآن قرار گیرد، گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در تصمیم جدید خود، به حافظانی که در سال جدید موفق به حفظ دست کم 5 جزء جدید قرآن کریم شده اند، جایزه 5 میلیون ریالی(کمک هزینه سفر زیارتی) اهدا می کند.
 
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: به تمامی کسانی که شرایط بهره مندی از این بسته تشویقی را احراز کنند مبلغ 5 میلیون ریال توسط سازمان اوقاف و امور خیریه پرداخت خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه پرداخت این بسته های تشویقی قطعی و بدون قرعه کشی می باشد ثبت نام، حضور و قبولی در آزمون سراسری قرآن و عترت را شروط لازم بهره مندی از این کمک هزینه سفر زیارتی عنوان کرد.
 
جعفر حسینی با بیان اینکه برگزاری منظم و سالانه آزمون های قرآن و عترت از اقدامات مهم و تاثیر گذار در راستای ترویج فرهنگ قرآنی کشور می باشد، گفت: ثبت نام آزمون سراسری قرآن و عترت از 25 آبان ماه تا 15 آذر ماه از طریق سایت www.quranedu.ir امکان پذیر می باشد.
 
وی افزود: آزمون سراسری قرآن و عترت در 4 گروه امتحانی و 15 رشته برگزار می شود که فقط تعدادی از رشته های گروه حفظ قرآن کریم مشمول این بسته تشویقی خواهند بود که در فایل پیوست ارائه شده است.
 
حسینی در تبیین شرط 5 جزء محفوظات جدید بیان داشت: جدید بودن محفوظات به این معناست که فرد قبول شده در آزمون امسال نباید در سال گذشته در تمام اجزاء یا بعضی از اجزاء رشته امسال شرکت کرده یا قبول شده باشد. بر این اساس اگر کسی به عنوان مثال در سال گذشته در رشته جزء اول یا دوم قبول شده و امسال در 5 جزء اول قبول شود مشمول بسته تشویقی قرار نمی گیرد.
 
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه در ادامه افزود: متقاضیان بهرمندی از این بسته تشویقی پس از قبولی در آزمون کتبی توسط ادارات اوقاف و امور خیریه برای حضور در آزمون شفاهی دعوت و پس از کسب حد نصاب نمره در آزمون شفاهی موفق به اخذ گواهینامه و کمک هزینه 5 میلیون ریالی سفرهای زیارتی خواهند شد.
 
وی افزود: آزمون شفاهی در بازه زمانی 5 تا 16 اسفند برگزار و زمان و مکان آزمون هر شخص از طریق پیامک به وی اطلاع رسانی می شود. در صورت عدم دریافت پیامک، مکان و زمان آزمون شفاهی در سایت اداره کل اوقاف به نشانی razavi.oghaf.ir اطلاع رسانی خواهد شد.
 
وی افزود: حد نصاب قبولی در مرحله دوم آزمون شفاهی و دریافت هدایای طرح به شرط کسب امتیاز 85 از 100 است که جهت دریافت هدیه، ملاک فقط حد نصاب نمره حسن حفظ است.
 
حسینی در خصوص بسته های تشویقی سایر رشته های آزمون سراسری قرآن و عترت بیان کرد: شرکت در قرعه کشی صدها جوایز ارزنده، اعطای گواهینامه بدون آزمون ورودی از دیگر امتیازات قبولی در این آزمون است که توسط وزرات فرهنگ و ارشاد تامین می گردد.
 
جهت مشاهده دستور العمل مسابقات قرآن و عترت اینجا و جهت مشاهده دستور العمل بسته های تشویقی اینجا کلیک کنید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار