• امروز یک شنبه پانزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نشست صنفی اوقاف داورزن با نیروی انتظامی شهرستان برگزار شد

نشست صنفی اوقاف داورزن با نیروی انتظامی شهرستان برگزار شد

رییس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن در نشست صنفی با نیروی انتظامی شهرستان گفت: عملکرد هوشمندانه پليس ؛موجب دفع توطئه دشمنان و حفظ مردم مي شود

 چهارشنبه 20 آذر 1398   48  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین خانی، در نشست صنفی اوقاف با نیروی انتظامی شهرستان بر لزوم تقويت کارکنان پليس از نظر بنيادي و عقيدتي تاکید کرد و گفت: بدون شک عملکرد هوشمندانه پليس موجب دفع توطئه دشمنان و حفظ مردم مي شود.
 
رییس اداره اوقاف داورزن، افزود: وقف داراي ماهيتي اجتماعي و فرهنگي است، وشهروند محوري در سنت حسنه وقف کاملاً آشکار است و در راستاي خدمت رساني به شهروندان بايد از اين ظرفيت نهايت استفاده را داشته باشيم.
 
وي با اشاره به مأموريت کلي سازمان اوقاف و امور خيريه در موضوع قرآن، وقف و بقاع متبرکه تصريح کرد: ترويج و گسترش فرهنگ قرآني و  تشويق مردم به يادگيري مفاهيم و آموزش هاي قرآن کریم از اولويت هاي اصلي اين سازمان است.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن با تأکيد بر جايگاه و اهميت وقف در پيشرفت جامعه، افزود: توجه به اين مسأله و احياي موقوفات،‌ مي تواند گره از بسياري از مشکلات را گشوده و امکانات وسيع تري را در اختيار محرومان جامعه قرار دهد.
 
خانی، بر لزوم توجه به سنت حسنه وقف از سوي مردم تأکيد کرد و گفت: توجه به سنت حسنه وقف، بقاي انسان را تضمين و آدمي را از فنا دور مي سازد و نام و ياد واقفين همواره جاودانه و اقدامات آنان در تاريخ ماندگار مي شود.
 
وی با اشاره به نقش و اهميت نيروي انتظامي در برقراري نظم و امنيت جامعه، تعامل ميان سازمان ها را به معناي افزايش فرصت براي خدمت رساني بيشتر به مردم در حوزه هاي مختلف اجتماعي و فرهنگي برشمرد.
 
در ادامه اين ديدار سرهنگ اکبر محمد آبادی، ضمن تقدير از تلاش و خدمات اداره اوقاف و امور خیریه در سطح شهرستان، اداره اوقاف و نيروي انتظامي را دو نهاد مردمي و جامعه محور دانست و افزود: خدمت رساني به عامه مردم وظيفه ذاتي اين دو سازمان است که هر چقدر تعاملات و همکاري بين سازمان هاي مردمي بيشتر و مستمر تر باشد خدمات و امکانات رفاهي مطلوب و بهينه تري به مردم ارائه مي شود.
 
فرمانده انتظامی داورزن ضمن اعلام آمادگي مجموعه انتظامی شهرستان جهت خدمت رساني به مردم اظهار کرد: فرهنگ و تاريخ کشور ما وامدار واقفان خيرخواهي است که کشور را به دور از فقر و محروميت مي خواهند و در همين راستا مجموعه تلاش خود را جهت رفاه هر چه بيشتر مردم به کار مي بندند.
 
محمدآبادی، بر لزوم اهتمام آموزش همگاني جهت ترويج و گسترش فرهنگ وقف در جامعه تأکيد کرد و افزود: بايد همه دست به دست هم دهيم و فرهنگ وقف را به بالاترين جايگاه خود برسانيم زيرا از اين طريق مي توان نارسايي ها و کمبودها در سطح جامعه را با کمک خود مردم بر طرف کرد.
 
فرمانده انتظامی داورزن، تصریح کرد: انتظار می رود اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان نسبت به تجهیز نمودن بقاع متبرکه به دوربین مدار بسته و سایر تجهیزات الکترونیکی در بحث پیشگیری از سرقت اقدام کند.

خبرنگار افتخاری: حسین داورزنی 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار