• امروز چهارشنبه سی ام بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سردار سلیمانی با شهادتش درس جهاد، مقاومت و استکبار ستیزی را احیا کرد

سردار سلیمانی با شهادتش درس جهاد، مقاومت و استکبار ستیزی را احیا کرد

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: حاج قاسم رفت تا ما آمریکا ستیزی و استکبار ستیزی را فراموش نکنیم، دشمن شناسی را فراگیریم و دوباره درس جهاد، مقاومت و شهادت در گستره جهانی احیا شود.

 پنج شنبه 19 دی 1398   70  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، همزمان با ایام فاطمیه، حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد در مراسم بزرگداشت هفتمین روز شهادت سرداران مقاومت در آستان امامزادگان یاسر و ناصرعلیهما السلام طرقبه؛ با تسلیت ایام دهه فاطمیه، شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: حضرت فاطمه(س) و سردار سلیمانی با شهادتشان چه پیامی را می خواهند به ما بدهند؟

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: جمعیت میلیونی در داخل و خارج کشور برای شهادت سردار سلیمانی به خیابان ها ریختند، اشک ریختند و فریادهای انقلابی سر دادند، زن و مرد، پیر و جوان، کوچک و بزرگ نسبت به شهید و شهادت سفیر چه اندیشه ، پیام و محتوایی هستند؟

حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد با بیان اینکه لحظه ای که رویدادی از شهید و شهادت محقق می شود چهار ضلع برای این شهید و شهادت کنار هم اتفاق می افتد؛ افزود: ما باید پیام شهید و شهادت را بشناسیم، صیانت کنیم، پاسداشت داشته باشیم و برای تعالی و نشر آن قدم برداربم.

وی با طرح این سوال که این چهار ضلع پیام شهید و شهادت کجاست و چیست؟ گفت: اولین پیام شهید در محضر خدا است، شهید بعد از شهادت در محضر خدا چه جایگاهی دارد؟ خدا در قران می فرماید شهدا "عند ربهم یرزقون" هستند.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: همه ما چه بخواهیم و چه نخواهیم از این دنیا می رویم اما عده ای با مدال شهادت از این دنیا می روند، اینها کسانی هستند که‌ مجاهد فی سبیل الله هستند، این ها افرادی هستند که زندگی روزمره شان بر اساس ارزشهای الهی انتخاب کرده اند لذا در محضر خدا عند ربهم یرزقون هستند و این امتیاز کمی نیست.

وی اظهار داشت: بسیاری در عرصه های مختلف از جمله علم کارهای خیر کردند اما معلوم نیست با چه کارنامه ای در محضر خدا حاضر می شوند در حالی که شهدا با یک کارنامه درخشان و ممتاز در محضر خدا حاضر می شوند لذا مصداق عند ربهم یرزقون هستند.

حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد بیان کرد: وقتی این گواهی الهی به میدان آمد معادلات، محاسبات، پیامها و انعکاس های دنیوی و اٌخروی، مادی و معنوی همه به هم می ریزد.

وی ضلع دوم پیام شهید و شهادت را مربوط به خود شهید عنوان کرد و گفت: وقتی فردی به شهادت می رسد جایگاه، نقش، مسئولیت و آن نقش آفرینی که نسبت به شهید وجود دارد چیست؟ خداوند می فرماید:"و لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا" فکر نکنیم شهدا مرده اند بلکه زنده اند لذا ما بر این باور هستیم سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی خدمات، افتخارات، موفقیت ها، پیروزیها، سربلندی ها و عزت های فراوانی را برای اسلام، محرومان، مستضعفان و آزادگان جهان رقم زد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی اظهار داشت: ما نیز این اعتقاد را داریم که این شهید بزرگوار کارهای بزرگتری را بعد از شهادتش رقم خواهد زد، پیکرش عالم را به هم ریخت و حتی در شهرهایی که پیکرش نرفت همه به خیابان ها آمدند.

وی با توصیه به افراد به ویژه جوانان گفت: در فضای مجازی اجازه ندهید دشمن در کمرنگ کردن این حضور تلاش کند و شما جوانان این فضا را به نفع خود در نشان دادن این حضور در جهان برای شهادت سردار مصادره کنید.

حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد با بیان اینکه روز دوم شهادت حاج قاسم چند ده هزار نفر در کراچی پاکستان به خیابانها ریختند؛ گفت: این کشور نگرشش و وابستگی سیاسی اش نسبت به عربستان صعودی و آمریکا کاملا روشن است.

وی بیان کرد: این ضرب آهنگی بود که با شهادت حاج قاسم سلیمانی رقم خورد؛ گروههای جهادی در عراق که به هر دلیلی سالها فعالیت خود را متوقف کرده بودند، در راستای انتقام سختی که باید برای خون حاج قاسم سلیمانی به صورت کثیف آمریکا و ترامپ خبیث نواخته شود، فراخوان های جدید خود را اعلام کردند.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به ضلع سوم شهادت بیان کرد: ضلع سوم و پیام شهادت مربوط به بستگان شهید است، فردی که به شهادت می رسد پدر و مادر و همسر و فرزند دارد، پیام بستگان شهید پیام خواهر امام حسین(ع) حضرت زینب کبری(س) است.

وی افزود: ابن زیاد از یک طرف می خواست با شهادت امام حسین (ع) خط امامت و اندیشه ایشان را برچیند و از طرفی دیگر با ترور روانی که برای بازماندگان طراحی کرده بود می خواست هیچ انعکاسی برای ترویج فرهنگ عاشورا باقی نگذارد اما حضرت زینب(س) در مقابل سرهای شهدا در پاسخ به این پرسش ابن زیاد که چه دیدی؟ ایشان فرمودند: به جز زیبایی هیچ چیز دیگری ندیدم .

حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد اظهار داشت: این گفته حضرت زینب(س) همان سخنرانی دختر حاج قاسم سلیمانی در مراسم تشییع پیکر پدر خود بود که گفت: افتخار پدر ما این بود که سرباز شماست و سفارش و وصیتش به ما این بود که ما سرباز شما باشیم.

وی عنوان کرد: خانواده شهدا علی رغمی که اندوه شهادت عزیزشان را به تن خریدند و متحمل شدند همیشه مراقب بودند به عنوان خانواده شهید دشمن، منافقین و استکبار سوء استفاده نکند.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به نقش آفرینی خانوده شهدا در مقابل شهادت عزیزانشان گفت: من و شما چه مسئولیتی در مقابل شهدا بر عهده داریم؟ مسئولیت ما نسبت به شهید و شهادت این است که نترسید و نهراسید.

وی افزود: حاج قاسم رفت تا ما آمریکا ستیزی و استکبار ستیزی را فراموش نکنیم، دشمن شناسی را فراگیریم و دوباره درس جهاد، مقاومت و شهادت در گستره جهانی احیا شود.

حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد با بیان اینکه سردار سلیمانی 40 سال لباس جهاد را بر تن داشت؛ اظهار داشت: بسیاری در دفاع مقدس حضور داشتند اما بعد از آن به هر دلیلی نتوانستند و یا نخواستند به جهاد بروند اما سردار یک روز عرصه جهاد را کنار نگذاشت و 40 سال مجاهد فی سبیل الله بود، انواع گمانه زنی ها در خصوص نحوه شهادت ایشان وجود داشت، اما چرا باید وی توسط آمریکاییها و توسط شخص ترامپ شهید شود؟ چون او فرمانده جهادی های عالم بود و اگر وی به شکل دیگری شهید می شد به این شدت خط آمریکا ستیزی و استکبار ستیزی واضح و روشن نبود.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی با شهادت خود خط جدید، بزرگ، روشن و شفاف از آمریکا ستیزی برای عالم معرفی کرد؛ عنوان کرد: این چهار ضلع و پیام شهادت پیرامون شهید و در منظومه فکری ارزشی و ولایی اتفاق می افتد ولی آن طرف جبهه حق نیز برخی می خواهند از جریان شهید و شهادت پیام های دیگری را دنبال کنند.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: شیطان در وسط ماجرا قرار می گیرد و می خواهد ما از جریان شهید و شهادت در خط ترس، یاس و دلسردی قرار گیریم، می گویند دنیا علیه شما اجماع کرده و شما تحریم جهانی می شوید، بترسید، اینها خط شیطانی است.

وی بیان کرد: سردار سلیمانی شهید شد که به ما آمریکا ستیزی بیاموزد، عده ای ممکن است از شهادت سردار سلیمانی و جریان شهدای عزیز بخواهند خط ذلت، تسلیم و انفعال را معرفی کنند و این محافل برگزار می شود تا ما با آرمان های حاج قاسم بیعت کنیم نه با آرمان های شیطانی و مسیر و پیام های باطل.

حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد اظهار داشت: پاسخ ما با این عده این است که همان پاسخ حاج قاسم است، دشمن از اول بوده است وی در هر میدانی که حاضر بود می دانست آمریکاییها و اسرائیلی ها در مقابل وی هستند اما او به خدا اکتفا کرد.

وی با اشاره به سیلی هایی که سردار سلیمانی به دشمنان زد؛ گفت: یکی از سیلی هایی که وی زد اخراج اسرائیل از جنوب لبنان بود این سیلی محکمی بود. به فاصله کمی اسراییل جنگ تمام عیار علیه لبنان آغاز شد که به جنگ ۳۳ روزه مشهور است.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: خدمات حاج قاسم سلیمانی را صفحات تاریخ باید بنوسید و ما باید راه حق را برویم و این راه حق پایان بدی ندارد اگر چه سیلی بخوریم اما این پایان، پیروزی و سرافرازی را به همراه دارد.

گفتنی است در بخشی از برنامه دختر شهید محرابی، شهید مدافع حرم در گفتگو به بیان خاطراتی از سردار شهید سلیمانی و شهید محرابی پرداخت.

در حاشیه این مراسم نمایشگاه سیدالشهدای مقاومت برای بازدید عموم برپا شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار