• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

936 پرونده حقوقی برای استیفای حقوق موقوفات در محاکم استان

936 پرونده حقوقی برای استیفای حقوق موقوفات در محاکم استان

معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، گفت: 936 پرونده حقوقی در راستای صیانت از موقوفات، رفع تصرف از املاک و اراضی وقفی و وصول حقوق موقوفات در محاکم قضایی استان در حال رسیدگی است.

 سه شنبه 24 دی 1398   104  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد ذاکری، با بیان اینکه در ابتدا تلاش های اولیه برای حل و فصل موضوعات و ایجاد صلح و سازش پرونده های مذکور از طریق تعامل با طرفین دعوی صورت گرفته، گفت: در صورت عدم حصول نتیجه از پیگیری های صورت گرفته و ناچاراً پرونده ها در راستای استیفای حقوق موقوفات در محاکم قضایی استان مطرح می گردد.
 
وی افزود: بر اساس بررسی صورت گرفته حدود 50% از پرونده های مذکور دعاوی بین اشخاص نسبت به واحد های مسکونی، تجاری و … واقع در اراضی موقوفه می باشد که اوقاف به نمایندگی از موقوفات طرف دعوی قرار می گیرد و همچنین دعاوی مطرح شده از ناحیه افراد علیه اوقاف به نمایندگی از موقوفات برای تولیت موقوفات می باشد که دفاع لازم برای استیفای حقوق موقوفات از ناحیه ادارات اوقاف دعوت به عمل می آید.
 
معاون حقوقی اوقاف تصریح کرد: کلیه دعاوی مهم و پرونده هایی که در مراحل بدوی یا تجدید نظر رأی علیه موقوفه صادر شود به صورت هفتگی در کارگروه حقوقی استان بررسی و با بررسی ابعاد مختلف پرونده ها اقدام لازم برای استیفای حقوق وقف در پرونده قضایی مربوطه به عمل می آید.
 
حجت الاسلام ذاکری تصریح کرد: استفاده از وکلای توانمند، پیگیری از محاکم دادگستری و تکمیل و ارائه مستندات به محاکم برای اثبات حقوق وقف و ... از اقداماتی است که در مسیر پرونده های حقوقی در جهت دفاع از حقوق موقوفات انجام می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار