• امروز پنج شنبه بیست و سوم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

با انتخاب افراد متخصص و صالح مشکلات در کشور کاهش می یابد

با انتخاب افراد متخصص و صالح مشکلات در کشور کاهش می یابد

حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری گفت: اگر ما در انتخابات افراد متخصص و صالح را انتخاب کنیم مشکلات در کشور کاهش پیدا می کند.

 سه شنبه 15 بهمن 1398   59  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی؛ حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری شامگاه سه شنبه در محفل "انس با قرآن" همراه با گفتمان انقلاب اسلامی که در آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام طرقبه برگزار شد، با ذکر سه اصل قرانی برای یاری انقلاب اسلامی بیان کرد: همه ما می دانیم انقلاب اسلامی بالاتر از انقلاب پیامبر گرامی (ص) و حضرت علی(ع) نیست اما معاویه با همراهی عمروعاص کاری کرد که انقلاب پیامبر (ص) در زمان حضرت علی(ع) دچار مشکل شد.

استاد حوزه علمیه افزود: او به وسیله عمرو عاص با شایعه و دروغ کاری کرد که چشم ها امام علی(ع) را نبیند و گوش ها صدای ایشان را نشنوند و البته این اقدام آنان موفقیت آمیز بود تا جایی که وقتی حضرت علی(ع) در مسجد شهید شدند مردم گفتند مگر علی نماز می خوانده است.

وی تصریح کرد: علت اینکه معاویه توانست، امام را در ذهن جوانان ملعون و بی نماز جلوه دهد، گوش دادن مردم به خبرهای شایعه بود.
 
حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری افزود: در انقلاب اسلامی ما ۴۱ سال است عمرو عاص و معاویه های زمان به مردم خبر دروغ می دهند و اکنون ده ها شبکه ماهواره ای فارسی زبان علیه رهبری و روحانیت دروغ پخش می کنند.

وی با اشاره آیه ۶ سوره حجرات در خصوص اخبار دروغ گفت: خدا در این آیه می فرماید: "ای مردم وقتی کسی دروغی به شما گفت باور نکنید" که متاسفانه مردم باور می کنند.

استاد حوزه علمیه گفت: مردم زمان پیامبر(ص) به دروغ ها گوش دادند لذا از پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) جدا شدند و اگر در زمان حاضر مردم ما به دروغ های بی بی سی و صدای آمریکا گوش دهند از ولایت جدا می شوند.

وی بیان کرد: بی بی سی می خواهد از شاه یک اسطوره بسازد و سردار سلیمانی را که ۴۱ سال در جبهه های جنگ بود و اجازه نداد یک وجب از خاک کشور ما دست دشمن بیفتد و در کنار آن اجازه نداد سوریه و عراق دست دشمن بیفتد، را تروریست می داند.

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری با بیان اینکه همان تبلیغاتی که حضرت علی (ع) را بی نماز جلوه داد می تواند افراد خوب کشور را جلاد نشان دهد؛ اظهار داشت: آیت الله حسن زاده عاملی توصیه کردند چشم و گوشتان به دهان رهبر معظم انقلاب باشد چرا که ایشان چشم و گوششان به دهان امام زمان(عج) است.

وی در خصوص درس دوم قرآنی بیان کرد: در آیه ۲۵۵ سوره بقره خدا می فرماید: "هر کس با ولایت باشد در نور حرکت می کند و هر کس بی ولایت باشد در تاریکی است"، ولایت بعد از پیامبر(ص)، حضرت علی(ع) هستند و مردم وقتی از حضرت علی(ع) جدا شدند در تاریکی افتادند.
 
استاد حوزه علیمه قم با اشاره به فرمایش حضرت زهرا (س) که فرمودند: اگر همه با علی بودند یک‌ گناه انجام نمی شد؛ اظهار داشت: ما در انقلاب اسلامی از اول پشت سر ولایت قرار گرفتیم، مردم با نور ولایت حرکت کردند و اعتقاد ما بر این است نورانی ترین مردم دنیا مردم ایران هستند که با همه گرفتاری ها معنویت ما از همه جا بیشتر است اما کمی تاریکی داریم که این تاریکی ها مربوط به این است که به آنچه که ولایت فقیه به ما می گویند عمل نمی کنیم.

وی بیان کرد: مشکلات امروز کشور مربوط به انقلاب و ولایت نیست بلکه مربوط به انتخاب های ما است، اگر ما در انتخابات افراد متخصص و صالح را انتخاب کنیم مشکلات در کشور کاهش پیدا می کند.

حجت الاسلام ماندگاری با اشاره به بحث سوم قرآن گفت: خدا در آیه ۷ سوره محمد(ص) می فرماید اگر برای یاری دین خدا آماده شدید و خدا را یاری کردید خدا شما را یاری می کند.

وی با طرح این پرسش که چه کسانی خدا را یاری می کنند؟، افزود: افرادی چون سردار سلیمانی با مقاومت و اخلاص و ساده زیستی خدا را یاری می کنند.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: جوانان ما در ازدواج اگر ارزشهای دین خدا را یاری کنند خدا آنها را در زندگی یاری می کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار