• امروز پنج شنبه بیست و سوم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حضور حداکثری در انتخابات یکی از مظاهر قدرت نرم است

حضور حداکثری در انتخابات یکی از مظاهر قدرت نرم است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: : برای ایستادن در برابر سلطه شیاطین باید قوی شویم و یکی از مظاهر قدرت نرم حضور حداکثری در انتخابات است.

 پنج شنبه 17 بهمن 1398   45  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، به مناسبت چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی، گفتمان انقلاب اسلامی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده، مدیرکل اوقاف خراسان رضوی در بقعه متبرکه هرثمه اعین(خواجه مراد)(ره) مشهد مقدس برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد زاده، در آیین " گفتمان انقلاب اسلامی" با اشاره به آیه ای از قرآن کریم، بیان کرد: خداوند در قرآن می فرماید "ای بنی اسرائیل یاد کنید نعمت هایی که من به شما دادم". در واقع مخاطب این آیه تنها بنی اسرائیل نیست بلکه همه انسان های روی کره زمین است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه اگر انسان نعمت هایی که خدا به وی داده است رادر ذهن خود مرور کند شکر گزار خواهد شد؛ افزود: یاد کردن نعمت ها انسان را شکر گذار می کند.

وی با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی گفت: هدف بزرگ انقلاب اسلامی این بود که ملت ایران را از ذلت، وابستگی و عقب ماندگی که وابستگی و عقب ماندگی موجب ذلت است رهایی بخشد، در قبل از انقلاب ایادی استکبار به ملت مسلمان ما به خاطر عقب ماندگی ما که این خود دلیل وابستگی ما شده بود فخر فروشی می کردند.

حجت الاسلام احمد زاده با بیان اینکه اهداف انقلاب اسلامی سه چیز بود؛ اظهار داشت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی حاکمیت اسلام به معنای واقعی کلمه بود، مردم می خواستند اسلام و نه طاغوت حاکم باشد و آنچه میان مردم می خواهد رواج پیدا کند احکام اسلامی و نه ایادی وابسته به غرب و شاه باشد.

وی افزود: هدف دوم انقلاب اسلامی مبارزه و مقاومت در مقابل تبعیض و فاصله طبقاتی بود، مردم آن زمان کاخ را در مقابل کوخ می دیدند لذا قیام کردند تا با حاکمیت اسلام فاصله طبقاتی از بین برود و هدف سوم انقلاب اسلامی مقاومت در برابر استکبار بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به قانون ننگین کاپیتالاسیون در زمان شاه گفت: بر اساس این قانون به آمریکاییها حق توحش دادند و اگر یک ایرانی سگ آمریکایی را زیر می گرفت باید در امریکا محاکمه می شد و از این بد تر این که سفیر آمریکا به شاه ما امر و نهی می کرد.

وی تصریح کرد: مشهد یکی از کانون های جدی برای حرکت های انقلابی بود و افرادی چون رهبر معظم انقلاب و شهید هاشمی نژاد ار جمله افراد موثر در این حرکت های انقلابی بودند و همه این حرکت ها برای سه هدف حاکمیت اسلام، مبارزه با فاصله طبقاتی و مقاومت در برابر استکبار صورت گرفت. 
 
حجت الاسلام احمد زاده ضمن بیان پنج مرحله برای تحقق انقلاب اسلامی گفت: گام نخست آن تحقق انقلاب اسلامی بود که به برکت امام راحل (ره) این اتفاق افتاد، گام دوم آن تشکیل نظام اسلامی که این نیز به برکت خون شهیدان نظام اسلامی شکل گرفت و گام سوم برای تحقق انقلاب اسلامی تشکیل دولت اسلامی است.

وی افزود: ما انقلاب کردیم و نظام اسلامی تشکیل دادیم اما هنوز نتوانستیم دولت اسلامی تشکیل دهیم، دولتی که الان حاکمیت دارد تا تحقق آن دولت اسلامی و دولتی که بر اساس معیار و الگوی اسلامی کشور را اداره کند، فاصله بسیار دارد که البته بعد از اینکه دولت اسلامی شکل گیرد ما شاهد تحقق جامعه اسلامی خواهیم بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی زمانی محقق و نهادینه می شود که دولت اسلامی داشته باشیم و گرنه سبک زندگی اسلامی در حد گفتمان باقی می ماند؛ به گام پنجم در تحقق انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: گام پنجم تحقق تمدن نوین اسلامی برای حاکمیت اسلام و حاکمیت مستضعفین در عالم است.

وی بیان کرد: اکنون برای تحقق دولت اسلامی باید انتخاب درست داشته باشیم. چه کسی این دولت اسلامی را ملزم می کند در چارچوب معبیارهای اسلامی عمل کند ؟ چه کسی ارزشهای اسلامی را حاکم می کند؟ آن مجلس شورای اسلامی که برآمده از اراده ملت باشد و پرقدرت در مقابل اجنبی ها و سستی ها بایستد و امید آفرین و پیش رونده باشد.

حجت الاسلام احمد زاده با اشاره به نا آرامی های اخیر در کشور گفت: عده ای سود جو از این فرصت استفاده کردند مال مردم را آتش زدند اما شهادت سردار سلیمانی که فاتح جبهه های سوریه، لبنان و عراق بود فاتح کشور شد و با خون این شهید مردم دوباره جان گرفتند و زنده شدند، هیچ کس تصور نمی کرد مردم این گونه دلهایشان زنده شود و به پای آرمان های انقلاب بیایند.

وی یکی از دلایلی که امریکا بعد از سیلی محکم سپاه سکوت کرد و جرائت حمله به ما پیدا نکرد را حضور مردم در صحنه عنوان کرد و افزود: با حضور انقلابی مردم در این چند  روز یک بار دیگر کشور بیمه شد و خون سردار این گونه کشور را بیمه کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار داشت: ما در گامی هستیم که به تحقق دولت اسلامی نیازمندیم لذا باید مجلس شورای اسلامی ای داشته باشیم که بر اساس معیارها و الگوهای انقلاب اسلامی تشکیل شود و نه نماینده مجلسی که عکس سلفی حقارت بگیرند، مجلس باید عصاره فضائل ملت باشد.

وی با اشاره به شاخص های یک مجلس انقلابی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند: نماینده باید انقلابی، متدین، متخصص و شجاع باشد. اکنون مردم از نمایندگان خود خیلی جلوتر هستند برخی از نمایندگانی که ادعای نخبگی می کردند باید برای آنان افسوس خورد، جبهه مقاومت با دست خالی پوز ابر قدرتها را به خاک مالید.

حجت الاسلام احمدزاده اظهار داشت: جوانان یمنی رژیم آل سعود را مستاصل کردند، مدرن ترین تجهیزات نظامی را گرفتند و از همه طرف یمنی ها را محاصره کردند و لشکر چند ملیتی را درست کردند اما هر روز یک شکست از دشمنان می بینیم و اکنون با خفت و خواری نمی دانند چه کنند. وجبهه مقاومت در سوریه و یمن پرچم عزت و آزادگی را با دست خالی برافراشتند.

وی با اشاره به جنگ هشت ساله دفاع مقدس گفت: زمان جنگ مردم اگر چه در سختی های بسیاری بودند و اکثر کالاهای ما وارداتی بود و با کمبود مواجه بودیم ولی مردم ایستادگی کردند اما الان با این همه امکانات و موقعیت های ویژه و پیشرفت های شگفت انگیز در جهان یک عده دم از سازش، تسلیم و کوتاه آمدن می زنند. اینها گفتمان انقلاب اسلامی نبود، مردم ما انقلاب نکردند که تسلیم دشمن شویم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی را در وصیت نامه شهدا باید خواند؛ گفت: رهبر معظم انقلاب برای انقلابی گری پنج شاخص معرفی که همه اینها در امام راحل (ره) به عنوان فرد اول انقلابی کشور محقق بود و در رهبر نیز متجلی است.

وی در خصوص شاخص اول گفت: اگر می خواهید فردی انقلابی را به عنوان نماینده مجلس انتخاب کنید باید به مبانی و ارزشهای انقلاب اسلامی پایبند باشد، مبانی انقلاب اسلامی حاکمیت اسلام، نفی تبعیض و فاصله طبقاتی و مقاومت در برابر سلطه استکبار است و یک شخص انقلابی باید به این ها پایبند باشد.

حجت الاسلام احمدزاده بیان کرد: شاخص دوم این است که فردی انتخاب کنید تا آرمان های انقلاب را هدف قرار دهد و برای اهداف بلند چه در گفتار، کردار و برنامه ریزی کار کند البته نقطه مقابل این شاخصه ضعف، تنبلی و ناامیدی است.

وی با بیان اینکه شاخصه سوم پایبندی همه جانبه به استقلال کشور داشته باشد و در این خصوص با احدی کوتاه نیاید و اینها شاخصه انقلابی گری است؛ افزود: شاخص چهارم حساسیت در برابر کار، نقشه دشمن و عدم تبعیت از دشمن است، یک شخص انقلابی همیشه مراقب است که دشمن چه کاری می خواهد انجام دهد، منفعل نیست و دائما باید آینده نگر و مراقب باشد و محل نفوذ دشمن را ببندد.
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار داشت: قرآن از این عدم تبعیت از نقشه دشمن را به جهاد کبیر تعبیر می کند.

وی افزود: سالهاست رهبر انقلاب فریاد می زنند که شما وابستگی خود را از نفت جدا کنید، اگر اقتصاد مقاومتی که تاکید ایشان بود را اجرا کرده بودیم امروز وابسته به نفت نبودیم.

حجت الاسلام احمدزاده شاخصه پنجم را تقوای دینی و سیاسی عنوان کرد و افزود: از خدا بترسیم، به ازای هر یک صندلی در مجلس بیش از هزار شهید دادیم، ما مدیون خون شهدا هستیم، برخی مقدس بازی در می آورند و می گویند من شرکت نمی کنم، من حق ندارم حتی یک رای را بسوزانم من در مقابل این شهیدان مدیون هستم وقتی هم می خواهم رای بدهم باید بدانم چه کسی می تواند به نظام و انقلاب خدمت می کند و آنها را انتخاب کنم و اینجا محل تصمیم گیری برای تحقق دولت اسلامی است.

وی با بیان اینکه کشور به این حضور نیاز دارد؛ گفت: اگر می خواهیم مقابل استکبار بایستیم و اگر می خواهیم نفی وابستگی و عقب ماندگی را دنبال کنیم شرط آن حضور در انتخابات است، هر کسی با هر گرایشی در انتخابات شرکت کند و برای سرنوشت خود تصمیم گیرد و نیامدن ما خیانت به انقلاب و شهیدان است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان کرد: برای ایستادن در برابر سلطه شیاطین باید قوی شویم و یکی از مظاهر قدرت نرم حضور حداکثری در انتخابات است.

وی در پایان گفت: اگر آن روز مسلمانان حضرت علی (ع) را تنها نمی گذاشتند حق اهل بیت(ع) تضییع نمی شد و عده ای که ایشان را یاری نکردند موجب شدند واقعه کربلا رقم بخورد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار