• امروز چهارشنبه سی ام بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

قدرت اصلی انقلاب اسلامی مردم هستند

قدرت اصلی انقلاب اسلامی مردم هستند

اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مهدیه امام خامنه ای (مدظله العالی) اداره کل اوقاف خراسان رضوی، گفت: مردم قدرت اصلی این انقلاب و تعیین کننده هستند.

 جمعه 18 بهمن 1398   13  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، جواد منصوری در مراسم دعای ندبه که در مهدیه امام خامنه ای (مدظله العالی) اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، برگزار شد؛ ضمن تبریک دهه فجر بیان کرد: معمولا در سالگرد یک واقعه و اتفاق بررسی می کنند که در گذشته عملکردها چه بوده تا با بررسی نقاط و ضعف و قوت برای آینده برنامه ریزی داشته باشند.

اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سخن پیامبر گرامی (ص) که فرمودند: «انسان هر شب باید حساب و کتاب آن روز خود را بکند»؛ گفت: در خصوص انقلاب اسلامی ما نیز باید بررسی کنیم که چه اتفاقی در این ۴۰ سالی که گذشت افتاده و ماچه کردیم و برنامه ما برای آینده انقلاب چیست.

وی تصریح کرد: بدون اغراق بعد از بعثت پیامبر(ص) انقلاب اسلامی بکی از اتفاقات بشر بوده است و این شاید به نظر مبالغه بیاید ولی قرائن نشان می دهد که قرار است اتفاق های بزرگی بیفتد که نقطه آغاز آن پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

منصوری با بیان اینکه هنگامی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید نمی دانستیم ۴۰ سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد؛ اظهار داشت: ما در این چهل سال دستاوردهای زیادی نه تنها در حوزه مادی بلکه در حوزه معنوی داشتیم و بسیار معجزه خلق کردیم.

وی با اشاره به حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع پیکر سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: این نشان دهنده قطره کوچکی از عملکرد انقلاب است.

وی با بیان اینکه متاسفانه عده ای اشتباهات مسئولان را به پای انقلاب اسلامی می نویسند، گفت: اگر اقتصاد ما مشکل دارد و دستگاه ها آن طور که باید باشند، نیستند مربوط به انقلاب نیست و ما نباید هر مسئله ای را به هم ارتباط دهیم.

منصوری اظهار کرد: انقلاب اسلامی برای ایران به تنهایی نیست و این مرز جغرافیایی را انقلاب قبول ندارد، امروز صدای انقلاب در همه جای دنیا پیچیده است و ما باید این را جدی بگیریم.

وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران را تنها با نفت و شاه ایران می شناختند؛ گفت: اما اکنون ایران با انقلاب اسلامی شناخته شده و دنیا به این باور رسیده که این نظام و انقلاب دنیا را برهم زده است و ایران کشوری مستقل است.

وی با اشاره به سخنرانی امام راحل در سال ۵۹ که ایران را جزء ابر قدرت برتر دنیا معرفی کردند؛ بیان کرد: امروز دشمنان ما قبول دارند ما خودمان تصمیم می گیریم و این دستاورد انقلاب است که آنچنان قدرت معنوی و فکری ابجاد کردیم که به یک قدرت مستقل تبدیل شدیم.

منصوری با اشاره به دستاورد دیگر انقلاب گفت: انقلاب چهره دنیا را عوض می کند و موجب حضور مردم در صحنه می شود و مردم تعیین کننده می شوند و دولت ها همه کاره نیستند.

وی با ببان اینکه مردم مومن به اسلام و مومن به انقلاب به تدریج تاثیر گذار و تایید کننده هستند؛ افزود: مردم در اشکال مختلف از جمله دوران دفاع مقدس نقش خود را ایفا کردند .

وی با اشاره به جنگ ایران و عراق گفت: صدام بسیار مطمئن بود که پیروز می شود اما اکنون آمریکایی ها در عراق هستند که البته هدف اصلی آمریکایی ها در عراق و افغانستان زمینه سازی بر حضور در ایران است.

اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: اگر کسی به شما گفت انقلاب کردیم که در آسایش باشیم این اشتباه است، انقلاب می گوید من میخواهم با قلدرهای دنیا در بیفتم و این بدون هزینه امکان پذیر نیست.

وی افزود: در مدارس و حوزه ها دقیقا این مسئله باید تبیین شود تا مردم به خوبی بدانند که انقلاب چه دستاوردهایی را رقم زده است.

منصوری تصریح کرد: انقلاب اسلامی دنیا را بهم زده و اینکه ما فکر کنیم معادلات دشمن را برهم بزنیم و دنیا برای ما مشکل ایجاد نکند درست نیست.

وی با بیان ابنکه در به دست آوردن این دستاوردها باید این را در نظر بگیریم که عنایات خدا اصل این قضیه است؛ افزود: همان گونه که به گفته امام "خرمشهر را خدا ازاد کرد" آن چه بر ما می گذرد از عنایت خداست.

وی با اشاره به اینکه امروز مسئله ایران در تمام دانشگاه ها و مراکز رسانه ای دنیا مسیله مهم و اصلی است، افزود: اگر چه در اداره مملکت اشتباهات زیادی داشتیم اما وضعیت کشور ما نسبت به ۴۰ سال گذشته بسیار تغییر کرده و در مقایسه با کشورهای دیگر وضعیت ما به نسبت بهتر است.

اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم قدرت اصلی این انقلاب و تعیین کننده هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار