• امروز دوشنبه بیستم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

افتتاح طرح های عمرانی درگز در دهه فجر 98

افتتاح طرح های عمرانی درگز در دهه فجر 98

سه طرح عمرانی همزمان با دهه مبارک فجر در بقعه متبرکه امامزاده سید محمد(ع) شهرستان درگز افتتاح و به بهره برداری رسید.

 سه شنبه 22 بهمن 1398   29  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام هادی حسین آبادی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه درگز اظهارکرد:در ابتدای سال 98 کلنگ افتتاح نیروگاه برق خورشیدی 50کیلو واتی در فضایی به مساحت 800 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 4.5 میلیارد ریال زده و در دهه مبارک فجر افتتاح و برق وارد مدار گردید.

وی افزود: احداث آشپزخانه مجهز و مدرن با اعتباری بالغ بر 180 میلیون تومان در دهه فجر به بهره برداری رسید.

حسین آبادی تصریح کرد: سومین طرح افتتاح شده در دهه مبارک فجر افتتاح سردرب ورودی بقعه متبرکه امامزاده سید محمد(ع) شیلگان با اعتباری بالغ بر 960 میلیون ریال بود.

رییس اداره اوقاف درگز گفت: مجموع مبلغ هزینه های عمرانی افتتاح شده در دهه مبارک فجر و در بقعه متبرکه امامزاده سید محمد(ع) بالغ بر 750میلیون تومان برآورد شده است. 

وی تاکیدکرد: شهرستان درگز با 16 بقعه متبرکه و زیارتگاه در فاصله 260کیلومتری از استان و در مجاورت با مرز کشور ترکمنستان واقع شده و بارگاه مطهر امامزاده سیدمحمد(ع) شیلگان واقع در فاصله 1000متری از مرز همه ساله پذیرای زائران از کشور ترکمنستان نیز می‌باشد.

حسین آبادی، ادامه داد:شهرستان درگز دارای 385 موقوفه که شامل 13 آرامستان، 15حسینیه 172موقوفه متصرفی و غیر متصرفی و183مسجد و2مهدیه می‌باشد که اکثر نیات واقفین عزاداری امام حسین(ع) در ماه محرم و صفر است.

رییس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان درگز تصریح کرد:برنامه بعدی این بقعه متبرکه در سال آینده افتتاح شبستان فرهنگی شهدا به  مساحت 550متر مربع و با اعتبار مورد نیاز حداقل یک میلیارد تومان است که همت و یاری خیرین و مردم جهت این مهم مورد نیاز است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار