• امروز چهارشنبه سی ام بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ضرورت تاکید حوزه قرآنی به بخش مسابقات شهرستانی و استانی/ حوزه قرآنی جای کار بسیاری دارد

ضرورت تاکید حوزه قرآنی به بخش مسابقات شهرستانی و استانی/ حوزه قرآنی جای کار بسیاری دارد

رئیس ستاد سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت: حوزه قرآنی جای کار بسیاری دارد به ویژه در بخش مسابقات استانی و شهرستانی چرا که در این سالها این دو بخش مظلوم واقع شده اند، در صورتی که این دو پایه آنها هستند، ما اگر مسابقات شهرستانی خوبی داشته باشیم قطعا کیفیت مسابقات ملی و بین المللی ما نیز افزایش پیدا می کند.

 پنج شنبه 24 بهمن 1398   25  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، نشست هم اندیشی پیشکسوتان و نخبگان قرآنی خراسان رضوی با حضور مهدی قره شیخلو، رئیس ستاد سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم و حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف خراسان رضوی در محل سالن جلسات اداره کل اوقاف استان برگزار شد.

در این مراسم مهدی قره شیخلو ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زهرا(س) با اشاره به برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در مشهد بیان کرد: تاکنون سه ستاد برای این منظور یکی در تهران، یکی در استانداری و یکی در اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی تشکیل شده است.

رئیس ستاد سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با اشاره زحمات فراوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی برای برگزاری هر چه بهتر این دوره از مسابقات اظهار داشت: تولیت آستان قدس رضوی در این زمینه همکاری و استقبال بسیار خوبی از برگزاری این دوره از مسابقات در حرم مطهر داشته است.

وی ضمن ابراز امیدواری برای هماهنگی و همدلی چهره های قرآنی برای برگزاری مسابقات آبرومند در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اهل بیت(ع) گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، افتتاحیه سی و هفتمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم، 22 فروردین در رواق امام خمینی(ره) برگزار می شود و در روز های یک شنبه و دوشنبه مسابقات در دو بخش خواهران، برادران و طلاب در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

قره شیخلو با بیان اینکه سه شنبه 26 فروردین مراسم اختتامیه مشهد در رواق امام خمینی(ره) برگزار می شود؛ افزود: روز پنجشبه 28 فروردین شرکت کنندگان برای حضور در جلسه اختتامیه که در محضر امام خامنه ای(مدظله العالی) برگزار می شود به تهران می روند.

وی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات نخبگان قرآنی شامل نفرات برتر سی و شش دوره قبل و ۵۰ نفر از اساتید و پیشکسوتان قرآنی به عنوان مهمان در سی و هفتمین دوره نیز شرکت می کنند.

رئیس ستاد سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در ادامه بیان کرد: همایش قرآنی که سال قبل آغاز شده بود امسال نیز به نحوی در کنار مسابقات برگزار می شود.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی قطب قرآنی کشور است؛ افزود: انتظار همه این است که در این ایام یک برنامه خوب با کمک استادان قرآنی اجرا شود تا با مساعدت و همفکری این اساتید کار خوب و ارزنده ای ارائه شود.

قره شیخلو با اشاره به برنامه های جانبی این دوره از مسابقات قرآن کریم گفت: یکی از این برنامه ها برگزاری جلسات قرآنی در حاشیه شهر مشهد با توجه به مشکلات فرهنگی آن منطقه است؛ همچنین برپایی خیمه های قرآنی تحت عنوان «قرآن بخوانید هدیه بگیرید» که یک فضاسازی برای نوجوانان و جوانان است در مشهد برگزار می شود.
 
وی افزود: در شهرستان های استان نیز یک هفته قبل از شروع مسابقات برنامه ای تحت عنوان «کاروان قرآنیان» که چارچوب اصلی آن نیز از خود استان خراسان رضوی است تدارک دیده شده است، این کاروان در طول دو هفته یعنی یک هفته قبل از اختتامیه تا اختتامیه در سطح شهرستان ها با برگزاری محافل قرآنی، حضور پیدا می کنند.
 
رئیس ستاد سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با بیان اینکه حضور کاروان قرآنی در شهرستان های استان با مدیریت همکاران اوقاف و حرم مطهر رضوی صورت می گیرد؛ گفت: با اجرای این برنامه های جانبی یک فضای قرآنی در سطح استان شکل می گیرد؛ همچنین استان های دیگر نیز به صورت سفارشی و تاکیدی می توانند در آن ایام برنامه های قرآنی درسطح استان خود داشته باشند.

قره شیخلو با بیان اینکه این مسابقه متعلق به جامعه قرآنی و حضور چهره های قرآنی در آن غنیمت است؛ اظهار داشت: با ظرفیتی که خراسان رضوی دارد یک کار با شکوه بین المللی با حضور پر رنگ جامعه قرآنی در این دوره از مسابقات قرآنی را می طلبد چرا که این حضور چهره های قرآنی باعث رونق جلسه است.

وی افزود: حوزه قرآنی جای کار بسیاری دارد و خیلی باز طراحی ها باید در این خصوص در سطح شهرستانی، استانی، ملی و بین المللی صورت گیرد به ویژه در بخش مسابقات استانی و شهرستانی چرا که در این سالها این دو بخش مظلوم واقع شده اند، تمرکر ما در این سالها بیشتر بر روی مسابقات ملی و بین المللی بوده است در صورتی که این دو پایه آنها هستند، ما اگر مسابقات شهرستانی خوبی داشته باشیم قطعا کیفیت مسابقات ملی و بین المللی ما نیز افزایش پیدا می کند.

در ادامه سلیمی یکی از اساتید قرآنی بیان کرد: پیامبر گرامی اسلامی خطاب به حضرت علی(ع) می فرمایند: قرآن را بیاموز و به دیگران تعلیم بده و سپس پیامبر(ص) می فرمایند:« اگر عمر تو در مسیر آموزش قرآن به دیگران به پایان برسد شهید از دنیا رفتی».
 
وی افزود: وقتی یک مربی قرآنی از دنیا می رود مزار او مضجع مطاف فرشتگان می شود همان گونه که فرشتگان دور خانه خدا طواف می کنند.
 
این استاد قرآن اظهار داشت: حضور اساتید قرآنی در این دوره مسابقات و توصیه های شما موجب شکوه و رونق محفل قرآنی می شود و به کوری دشمنانی که برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی شمشیر را از رو بسته اند و در این شرایط وظیفه قرآنیان متفاوت از وظیفه ای است که نسبت به دهه قبل داشتند.

همچنین فاطمی، یکی دیگر از اساتید قرآنی با بیان اینکه اگر خدا به ما توفیق کاری میدهد تنها برای خود او باید انجام دهیم؛ افزود: برخورد ما قرآنی ها با مردم باید صادقانه و زیبا باشد و تنها قرآن نخوانیم بلکه رفتار و عمل ما نیز قرآنی باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار