• امروز پنج شنبه بیست و یکم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اهدا احکام ۲۷ امین موقوفات شاخص ۵ استان

اهدا احکام ۲۷ امین موقوفات شاخص ۵ استان

با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، احکام 27 نفر از امنای موقوفات شاخص استان های خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی، سمنان و گلستان در محل سالن جلسات اداره کل اوقاف خراسان رضوی اهدا شد.

 دوشنبه 28 بهمن 1398   77  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، احکام 27 نفر از امنای موقوفات شاخص استان های خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی، سمنان و گلستان در محل سالن جلسات اداره کل اوقاف خراسان رضوی اهدا شد.
 
در این جلسه رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه سازمان اوقاف نقش هادی و ناظر دقیق موقوفات را بر عهده دارد، گفت: قانون به اوقاف اجازه نصب امین برای موقوفات را داده است و وجود مباشر و امین برای موقوفات سبب بهره وری بیشتر موقوفات می شود.
 
وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۹۰ هزار موقوفه وجود دارد که شامل یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار می شود، تصریح کرد: تعیین امین در ابتدا برای موقوفات شاخص و بزرگ انجام می شود و ادامه برای سایر موقوفات کشور صورت می گیرد.
 
حجت الاسلام و المسلمین خاموشی گفت: امنای موقوفات می توانند در موقوفاتی که دارای آب و اراضی کشاورزی هستند استخر احداث کنند و با این کار اراضی تحت کشت را افزایش دهند.
 
وی افزود: در استخرها نیز می توانند اقدام به پرورش ماهی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی تصریح کرد: پرورش دام سبک و سنگین در اراضی موقوفه و تامین علوفه دام از اراضی کشاورزی همان موقوفه، یکی دیگر از اقداماتی است که می توان در راستای افزایش بهره وری موقوفات انجام داد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: به کار گیری معتمدین بومی به عنوان امین موقوفه نقش موثری در احیا موقوفات دارد.
 
در ادامه مدیران کل و امنای موقوفات شاخص استان های خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی، گلستان و سمنان به معرفی و ظرفیت های موجود در موقوفات در راستای افزایش بهره وری آنها پرداختند.
 
حجت الاسلام و المسلمین خشنود، مدیرکل تحقیق و حسابرسی سازمان اوقاف و انور خیریه نیز در این جلسه گفت: دوره های آموزشی ویژه امنای موقوفات در راستای آشنایی با فرایندها، قوانین و سامانه جامع موقوفات برنامه ریزی شده است که به زودی این دوره ها برگزار می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار