• امروز پنج شنبه بیست و یکم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

استفاده از ظرفیت برگزاری سی‌ وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برای جذب جوانان

استفاده از ظرفیت برگزاری سی‌ وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برای جذب جوانان

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ظرفیت خوبی برای جذب جوانان فراهم کرده است، گفت: مخاطب ما در این رویداد باید جوانان و دانشجویان باشند.

 چهارشنبه 30 بهمن 1398   27  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی، در جلسه ستاد برگزاری سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که در محل دفتر استاندار برگزار شد، با ابراز خرسندی از میزبانی استان در این دوره از مسابقات اظهار کرد: قرآن کریم باید در متن زندگی انسان بوده و معرفت و شناخت همه روز به روز نسبت به آن افزایش پیدا کند.
 
وی با توجه به اهمیت این رویداد قرآنی در کشور افزود: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم آبروی جمهوری اسلامی ایران است، لذا خوشحالیم که این رویداد در بهار سال آینده به میزبانی مشهد مقدس برگزار می‌شود.
 
استاندار خراسان رضوی، بیان کرد: این دوره از مسابقات در رواق امام خمینی (ره) بارگاه مطهر رضوی با پشتیبانی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود که یک افتخار است.
 
رزم‌حسینی در ادامه تاکید کرد: حتما برای باشکوه برگزار شدن این رویداد قرآنی پشتیبانی‌‌های لازم را به عمل می‌آوریم تا خاطره خوبی برای شرکت‌کنندگان خارجی این رویداد باقی بماند.
 
وی با تاکید بر اینکه سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ظرفیت خوبی برای جذب جوانان فراهم کرده است، تاکید کرد: حتما در محل برگزاری این رویداد بستر حضور باشکوه جوانان، دانشجویان و دانش‌آموزان ایجاد شود.
 
استاندار خراسان رضوی در تکمیل سخنان خود ادامه داد: مخاطب ما در این رویداد باید جوانان و دانشجویان باشند تا ضمن بهره‌گیری از ظرفیت‌های این مسابقات، فرهنگ و معنویت قرآنی در کشور و خراسان رضوی در ایام برگزاری مسابقات قرآن کریم جاری شود.
 
رزم‌حسینی با بیان اینکه فضای خراسان رضوی و مشهد در ایام برگزاری این دوره از مسابقات «قرآنی و معنوی» خواهد بود، افزود: دستاورد فرهنگی و آثار این دوره از مسابقات را می‌توان در قالب یادمان‌هایی به عنوان تاریخچه سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مشهد ایجاد کرد.
 
در ادامه حسن جعفری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به اینکه خراسان رضوی پایتخت معنوی جهان اسلام محسوب می‌شود، فرهنگ مهمان‌ پذیری مردم این استان مشهود بوده و هیچ دغدغه‌ای در این زمینه وجود ندارد.
 
حسن جعفری در قالب پیشنهادی خواستار شد: معرفی و ترویج مکتب شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مورد توجه قرار گیرد.
 
گفتنی است؛ سی‌و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم، فروردین‌ماه سال 1399 به میزبانی مشهد مقدس و در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار خواهد شد و طبق روال هر ساله، متسابقین پس از اتمام مسابقات و برگزاری مراسم اختتامیه؛ با مقام معظم رهبری دیدار خواهند کرد.
 
لازم به ذکر است؛ حدود 200 نفر شرکت کننده خارجی در رشته‌های مختلف در بخش‌های آقایان، بانوان و طلاب علوم دینی در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار