• امروز پنج شنبه بیست و یکم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

کمک به خانوارهای نیازمند سهم اوقاف قوچان در مهار کروناست

کمک به خانوارهای نیازمند سهم اوقاف قوچان در مهار کروناست

به همت اداره اوقاف و امور خیریه قوچان ۲۵۰ بسته مواد غذایی و انواع لباس به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال از محل موقوفات منطبق تهیه و میان خانواده های نیازمند این شهرستان توزیع شد.

 چهارشنبه 6 فروردین 1399   15  0      

به گزارش خبرنگار روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت‌الاسلام سید عبدالحمید رحمانی حسینی، بیان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه قوچان کوشیده است با تهیه ۲۵۰ بسته مواد غذایی و انواع لباس به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال از محل موقوفات منطبق و توزیع آن میان خانوارهای نیازمند این شهرستان با ایجاد آرامش فکری سهم خود را در مقابله با کرونا ایفا کند.
 
رییس اداره اوقاف قوچان افزود: در همین راستا قریب به هزار عدد ماسک به همراه مواد ضدعفونی خریداری‌شده از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان نیز بین اقشار آسیب‌پذیر جامعه همچون دوره‌گردها و دست‌فروش‌ها توزیع شد و روند تهیه و توزیع ماسک نیز همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: در صورت استقبال و همراهی خیرین، مرحله دوم تهیه و توزیع مواد غذایی میان نیازمندان همچنان ادامه خواهد داشت.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه قوچان گفت: مهار و کنترل این بیماری نیازمند یک بسیج همگانی و ملی است که در نخستین اقدام با هماهنگی امور مساجد و امام‌ جمعه قوچان نمازهای جماعت حسینیه‌ها و تکایای این شهرستان تعطیل شدند.

وی ادامه داد: بقاع متبرکه این شهرستان در مرحله اول ضدعفونی شده و علاوه بر بسته شدن دور ضریح تمام کتب ادعیه، مفاتیح و قرآن به همراه مهرها جمع‌آوری شدند اما با توجه به تشخیص شورای تأمین و احتمال شیوع بیشتر این بیماری درهای ورودی این بقاع متبرکه هم به‌طور کامل بسته شد.

رحمانی با اشاره به نزدیک شدن به ایام شعبانیه و آمادگی روح برای حضور در ماه رمضان گفت: با توجه به شرایط به وجود آمده در کشور و به‌ منظور پیشگیری از شیوع ویروس در بین مردم بهترین کار دینی، شرعی و اجتماعی عدم حضور در اماکن متبرکه است و این که مردم در منازل خود از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از برنامه‌های مذهبی استفاده کنند.
شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار