• امروز پنج شنبه بیست و سوم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توزیع بیش از ۲۳ هزار بسته مواد غذایی از ابتدای شیوع ویروس کرونا

توزیع بیش از ۲۳ هزار بسته مواد غذایی از ابتدای شیوع ویروس کرونا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون ۲۳ هزار و ۴۷۲ بسته مواد غذایی از موقوفات، نذورات مردمی و کمک‌ خیران تهیه و میان نیازمندان توزیع شده است.

 جمعه 26 اردیبهشت 1399   51  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسملین محمد احمدزاده گفت: در پاسخ به ندای رهبر معظم انقلاب، رزمایش ضیافت همدلی با هدف کمک به خانواده های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
 
حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا اول ماه مبارک رمضان ۶۴۷۲ بسته موادغذایی و از یکم تا ۱۸ ماه مبارک رمضان، ۱۷ هزار بسته مواد غذایی میان نیازمندان و جامعه هدف توزیع شده است که در مجموع از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون ۲۳ هزار و ۴۷۲ بسته مواد غذایی در بین جامعه هدف توزیع شده است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: تعدادی پک بهداشتی ، ماسک و محصولات بهداشتی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در بین عموم مردم توزیع شد که ارزش ریالی آن ۳ میلیارد و 300 میلیون ریال برآورد می شود.
 
وی با بیان اینکه اطلاعات مربوط به خانواده های نیازمند نیز توسط ائمه جماعت مساجد جمع آوری و در سامانه سخا ثبت شده است؛ گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با دیگر دستگاه های حمایتی، تلاش بر آن بوده تا تمامی اقشار آسیب پذیر و محروم از این بسته های حمایتی برخوردار شوند.
 
حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده تاکید کرد: بسته ها با رعایت حفظ کرامت افراد، درب منزل به آن ها تحویل داده می شود و نیازی برای مراجعه حضوری برای دریافت بسته‌ها نیست.
 
وی افزود: در اجرای این طرح حدود ۱۰۰ بقعه متبرکه در استان به صورت محوری عمل می کنند و در مجموع تمام ۳۰۴ بقعه متبرکه استان در اجرای این طرح مشارکت دارند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در ادامه به برنامه های اوقاف در بقاع متبرکه به مناسبت ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: این برنامه ها در طرح ضیافت الهی در دو بخش خدمات فرهنگی و خدمات رفاهی اجرا می شود.
 
وی تصریح کرد: در زمینه خدمات فرهنگی ۱۱ بقعه شاخص کشوری و ۲۴ بقعه شاخص استانی با ایجاد بستر هایی در فضای مجازی، فعالیت های خود را عرضه و اطلاع رسانی و امکان زیارت مجازی را برای مخاطبین فراهم می کنند.
 
حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده با اشاره به هفت اقدام ارزشمند بقاع متبرکه در زمینه فرهنگی در ایام ماه مبارک رمضان، گفت: مسابقه صدای نور با موضوع تفسیر صوتی استاد قرائتی، نرم افزار مشاوره سبک زندگی اسلامی، تلویزیون اینترنتی "رمضان در خانه است" با موضوع قرائت قرآن، مسابقه فرهنگی و مناجات خوانی با حضور کارشناسان مذهبی از جمله اقدامات فرهنگی بقاع متبرکه در ایام ماه مبارک رمضان است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار