• امروز پنج شنبه دوازدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اهل بیت واسطه طلب بخشش از پروردگار/ نامگذاری ایستگاه اتوبوس به نام امامزاده غیاث الدین محمد

اهل بیت واسطه طلب بخشش از پروردگار/ نامگذاری ایستگاه اتوبوس به نام امامزاده غیاث الدین محمد

حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی ماندگاری گفت: اگر می خواهیم از خداوند طلب بخشش کنیم علاوه بر گفتن ذکرهایی خاص باید به اهل بیت(ع) هم متوسل شویم.

 پنج شنبه 1 خرداد 1399   25  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی ماندگاری سحرگاه پنج شنبه در مراسم سالگرد ارتحال امامزاده غیاث الدین محمد(ع) که روبروی بارگاه مطهر امامزاده واقع در خیابان طبرسی برگزار شد؛ بیان کرد: باید خدا را شاکر باشیم که توفیق میهمانی ماه رمضان و احیای شب بیست و هفتم و همسایگی امام رضا (ع) را شامل حال ما کرده است.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان باید قائده میهمانی را بلد باشد تا درست پذیرایی شود؛ افزود: انبیای بزرگ الهی و اولیای خدا در محضر خدا اعترافاتی داشتند که در ادامه به آنها اشاره میکنم.

وی با اشاره به اینکه رمز استفاده از ماه رمضان و این میهمانی زیبای الهی مخصوصا شب های قدر و آخر رمضان را در سه آیه از قرآن کریم می توان یافت، گفت: در این شب های باقیمانده از ماه مبارک رمضان این سه آیه را زیاد تکرار کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری اظهار داشت: اولین آیه این دعای شریف "رب انی مغلوب فانتصر و انت خیر الناصرین" است به این‌معنا که خدایا من زمین خورده تو هستم و چیزی بلد نیستم.

وی با اشاره به آیه دوم " رَبَّنَا ظَلَمْنَا أَنْفُسَنَا وَإِنْ لَمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ" گفت: با ذکر این آیه یعنی خدایا من نه تنها زمین خورده هستم بلکه من خطا کار نیز هستم.

این استاد حوزه علمیه " رَبَّهُ أَنِّي مَسَّنِيَ الضُّرُّ وَأَنتَ أَرْحَمُ" را ذکر سومی عنوان کرد که باید بندگان در پیشگاه خداوند متعال بر زبان بیاورند و گفت: به این‌معنا که خداوندا من علاوه بر اینکه زمین خورده و خطاکار بودنم، بیچاره ام هم هستم.

وی با بیان اینکه انسان نباید به عبادت های خود غره شود؛ افزود: اگر نماز می خوانیم، روزه میگیریم و جهاد کردیم خدا به ما توفیق داده است.

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری اظهار داشت: اگر این گونه درب خانه خدا را زدیم جواب خواهیم گرفت و بدانیم کسی که معتقد است چیزی ندارد، خطا کار و بیچاره و به دنبال واسطه برای طلب بخشش است.

وی اهل بیت(ع) را واسطه هایی دانست که با توسل به آنها و بیان این سه ذکر می توانیم از خداوند طلب بخشش کنیم.

نامگذاری ایستگاه اتوبوس به نام امامزاده غیاث الدین محمد

در ادامه مراسم مشاور تولیت آستان قدس رضوی گفت: به درخواست هیئت امنای امامزاده و موافقت شهردار مشهد ایستگاه اتوبوس روبروی این امامزاده از روز پنج شنبه اول خرداد به امامزاده غیاث الدین محمد(ع) تغییر نام می دهد.

حجت الاسلام عباس فرازی نیا با اشاره به همزمانی ارتحال امامزاده غیاث الدین محمد(ع) و شب ۲۷ ماه مبارک رمضان گفت: ایشان بیش از ۴۰۰ سال است که رحلت فرمودند.

عضو هیئت امنای امامزاده غیاث الدین‌محمد(ع) تصریح کرد: امشب در این مراسم پیکر شهید محمد رضا فیضی که هفته پیش در حلب به شهادت رسیده است، تشییع می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار