• امروز چهارشنبه هجدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خادمان بقاع متبرکه پرچم دار ولایت هستند/ امام راحل پرچم خدا محوری را در جهان برافراشت

خادمان بقاع متبرکه پرچم دار ولایت هستند/ امام راحل پرچم خدا محوری را در جهان برافراشت

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: جمهوری اسلامی با نعمت ولایت به این جایگاه رسیده است و شما خادمان پرچم دار ولایت در منطقه هستید لذا بر حفظ آن کوشا باشید.

 سه شنبه 13 خرداد 1399   31  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی در اختتامیه اولین دوره آموزشی هیئت امنای بقاع متبرکه با اشاره به وجود امام هشتم (ع) در ایران و مشهد مقدس گفت: باعث افتخار است که پرچم ایشان در این کشور برافراشته است و به لطف این آقای بزرگوار ایران سربلند است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه برای امام راحل (ره) تنها خدا مطرح بود؛ افزود: امام بسیار بر رعایت مسائل مربوط به دین حساس بودند و بر رعایت آن تاکید داشتند.

وی بیان کرد: ایشان انقلابی به پا کردند که همه جهان اکنون آثار این انقلاب را می بینند به گونه ای که رئیس جمهور قبلی ونزوئلا بر پیروی از سیره امام و اجرای آن در کشور خود تاکید داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی اظهار داشت: امام راحل با تکیه بر قدرت خدا شاگردانی چون حاج قاسم سلیمانی را تربیت کردند و حضرت آقا نیز در سخنان خود مطرح می کنند که من تربیت شده مکتب امام راحل (ره) هستند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) قدرت معنایی به جامعه بشری داد؛ گفت: ایشان پیش بینی کردند که بلوک شرق فرو می پاشد، حضرت آقا نیز اکنون می گویند بلک غرب فرو می پاشد و اکنون می بینیم بلوک غرب در حال فروپاشی است در حالی که در قبل از انقلاب در ایران چریک های فدایی و توده ای ها میدان داری می کردند و تفکر اسلام ناب را زیر سوال می بردند و در دانشگاهها گفتگوی اسلام و کمونیسم مطرح بود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: امروز اسلام یک طرف دعوای کل جهان است، به عبارتی دعوای انسان محور و خدا محور است و این نشان دهنده این است که امام پرچم خدا محوری را مطرح کرد.

وی افزود: تمام پیام های امام خمینی (ره) اشاره به خدا و دید موحدانه دارد.

.وی با اشاره به یکی از آیات پایانی سوره کهف گفت: در این آیه به وحی پیامبر اشاره شد، جان مایه وحی این است که انسان موحد پرور باشد و باید غایت زندگی انسان توحید باشد

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی با اشاره به چهار داستان قرآنی، عنوان کرد: داستان اول مربوط به اصحاب کهف است ، افراد موحدی که دارای تمکن مالی بودند وقتی فرعون زمانشان گفت مرا عبادت کنید امتناع کردند و گفتند خدای ما دیگری است.

وی در خطاب به خادمان بقاع متبرکه بیان کرد: شما خادمان برای حقوق خدمت نمی کنید بلکه هدف از این خدمت محبت اهل بیت (ع) و خاندان آنان است و امیدوار به شفاعت آنان هستید.

وی به داستان دوم در سوره نون و القلم که مربوط به ولایت امیر المومنین(ع) اشاره کرد و گفت: دو باغ مربوط به دو نفر بود که یکی با ثروتمند شدن خدا را فراموش کرد.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در ایران ۸۰۰۰ بقعه متبرکه داریم؛ گفت: باعث افتخار است که این سرزمین مورد اطمینان اولیای دین بوده است.

وی در ادامه به داستان خضر و همراهی موسی با ایشان اشاره کرد و گفت: داستان چهارم نیز در مورد ذوالقرنین است و در واقع همه این داستان می گویند غایت همه چیز خدا است.

حجت الاسلام و المسملین خاموشی با بیان اینکه اگر ما انسان ها اهل نماز و انفاق نشویم قطعا اهل دنیا می شویم، گفت: پرچم داری اهل بیت عصمت و طهارت در اعتقادات شیعه مثل این است که ما معتقدیم خدا اراده کرده است پلیدی را از این خانواده دور کند و اگر چه می توانیم جزو انزدیکان بشویم اما ۱۴ معصوم (ع) هیچگاه ۱۵ نفر نخواهند شد.

وی خطاب به خادمان گفت: وقتی شما به نوادگان امامان خدمت می کنید گویی برای خود امام خدمت می کنید.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به نعمت ولایت بیان کرد: جمهوری اسلامی با نعمت ولایت به این جایگاه رسیده است. و شما خادمان پرچم دار ولایت در منطقه هستید لذا بر حفظ آن کوشا باشید.

وی با تاکید بر رسیدگی به محرومان جامعه افزود: اگر امام زادگان و ائمه طهارت بودند بر رسیدگی به طبقه محروم جامعه تاکید داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه ایران اظهار داشت: ما از کرونا بسیار زود عبور می کنیم به دلیل اینکه وابستگی ما به بودجه نفت زیر ۱۷ درصد شده است، بیش از ۹۵ درصد پنج کالای اساسی مردم از جمله خوراک، پوشاک و درمان را خودمان تولید می کنیم، در انرژی نیاز به هیچ کشوری نداریم و کالای داخلی توسط خودمان تامین می شود.

وی بیان کرد: ما به این دلیل از پسا کرونا می توانیم عبور کنیم چون دولت در مقابل کرونا مدیریت خوبی ارائه کرد اگر چه بدنه اصلی در گیر کرونا که توانست آن قرارگاه را محکم کند مردم بودند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: آمریکا برای عبور از پسا کرونا ۴ ترلیون دلار تزریق کرده است اما نتوانسته از این مرحله عبور کند.

وی با تشکر از خادمان مبنی بر کار کردن آنان در حوزه اجتماعی؛ گفت: اصولا دین دار شدن مردم به حوزه اجتماعی مربوط می شود.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی گفت: هر جا که امام زاده ای مدفون است، آسیب های آن منطقه باید شناسایی و برطرف شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۳۰ نقطه آسیب زا در کشور داریم؛ عنوان کرد: در ۵۰۰ نقطه آن امام زاده ها وجود دارند و ما از طریق همین امام زاده ها می توانیم آسیب زدایی کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بحث خدمات اجتماعی از ضروریات غیر قابل انکار است؛ افزود: خیرین در این زمینه باید ورود پیدا کنند.

وی با تاکید بر برپایی مناسک در بقاع متبرکه اظهار داشت: باید در بقاع متبرکه نماز جماعت به وقت و صدای زیبای اذان پخش شود.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بقاع متبرکه قطب فرهنگی در کشور هستند؛ گفت: این قطب فرهنگی و اجتماعی بودن را باید در منطقه اثبات کنیم.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برای توسعه رقبات امام زاده ها و به عبارتی وقفیات جدید شما هیئت امنا تلاش کنید و وقف مشارکتی برای امام زادگان ایجاد کنید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار