• امروز چهارشنبه هجدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اختتامیه اولین دوره آموزشی هیئت امناء بقاع متبرکه برگزار شد

اختتامیه اولین دوره آموزشی هیئت امناء بقاع متبرکه برگزار شد

اختتامیه اولین دوره آموزشی هیئت امناء بقاع متبرکه با حضورنماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه و ۳۱۰ نفر از ۱۸ استان در مشهد مقدس برگزار شد.

 سه شنبه 13 خرداد 1399   29  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، اختتامیه اولین دوره آموزشی هیئت امناء بقاع متبرکه با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، در مشهد مقدس برگزار شد.

در این دوره آموزشی محمد نوروز پور، مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اکنون حدود چهار سال است که دوره آموزشی منتخبین هیئت امناء و خادمان بقاع متبرکه در سطح کشور برگزار می شود.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه این دوره آموزشی در مشهد به مدت سه روز به دو منظور برگزار شده است؛ افزود: ابتدا تشکر از هیئت امنایی که فی سبیل الله به بقاع متبرکه در امر تسهیل گری زیارت و خدمت به زائران بقاع متبرکه اقدام می کنند و دوم اینکه این منتخبین از هیئت امنای بقاع متبرکه با ماموریت های جدید اوقاف و امور خیریه در حوزه بقاع متبرکه آشنا می شوند.

وی با اشاره به استفاده از مسئولین مرتبط با فعالیت های بقاع متبرکه در این سه روز آموزش؛ گفت: در این سه روز کلاس های مختلف با حضور این مسئولان برگزار شد که مطالب مختلفی را بیان و به سوالات پاسخ دادند.

محمد نوروز پور با بیان اینکه افتتاحیه دوره آموزشی هیئت امنا در روز جمعه با حضور معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، افزود: در این دوره به مسائلی از قبیل تکریم زائرین در بقاع متبرکه، شرایط بقاع متبرکه در پسا کرونا و اقداماتی که از نظر رعایت مسائل بهداشتی صورت می گیرد، بحث هایی مربوط به عمران و آبادی بقاع متبرکه و خدمات فرهنگی، قرآنی و اجتماعی که در این ایام در بقاع متبرکه به مردم این خدمات باید داده شود پرداخته شد.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: دوره آموزشی هیئت امناء بقاع متبرکه با حضور ۳۱۰ نفر از ۱۸ استان برگزار شد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: امام خمینی (ره) انقلابی به پا کردند که همه جهان اکنون آثار این انقلاب را می بینند، ایشان با تکیه بر قدرت خدا شاگردانی چون حاج قاسم سلیمانی را تربیت کردند و امام خامنه ای(مدظله العالی) نیز در سخنان خود مطرح می کنند که من تربیت شده مکتب امام راحل (ره) هستم.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در ایران ۸۰۰۰ بقعه متبرکه داریم؛ گفت: باعث افتخار است که این سرزمین مورد اطمینان اولیای دین بوده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به نعمت ولایت بیان کرد: جمهوری اسلامی با نعمت ولایت به این جایگاه رسیده است. و شما خادمان پرچم دار ولایت در منطقه هستید لذا بر حفظ آن کوشا باشبد.

وی با تاکید بر رسیدگی به محرومان جامعه افزود: اگر امامزادگان و ائمه طهارت بودند بر رسیدگی به طبقه محروم جامعه تاکید داشتند.

حجت الاسلام خاموشی گفت: هر جا که امامزاده ای مدفون است، آسیب های آن منطقه باید شناسایی و برطرف شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۳۰ نقطه آسیب زا در کشور داریم؛ عنوان کرد: در ۵۰۰ نقطه آن امامزاده ها وجود دارند و ما از طریق همین امامزاده ها می توانیم آسیب زدایی کنیم.

حجت الاسلام خاموشی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بقاع متبرکه قطب فرهنگی در کشور هستند؛ گفت: این قطب فرهنگی و اجتماعی بودن را باید در منطقه اثبات کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برای توسعه رقبات امامزاده ها و به عبارتی وقفیات جدید شما هیئت امنا تلاش کنید و وقف مشارکتی برای امامزادگان ایجاد کنید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار