• امروز چهارشنبه هجدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مرحله شهرستانی چهل و سومین دور مسابقات قرآن کریم در دهه پایانی تیرماه اجرا می شود

مرحله شهرستانی چهل و سومین دور مسابقات قرآن کریم در دهه پایانی تیرماه اجرا می شود

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم امسال در 10 رشته و در 9 منطقه استان برگزار می شود.

 پنج شنبه 5 تیر 1399   51  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام جمال ایزدی در نشست خبری چهل و سومین دوره مسابقات قران کریم اظهار داشت: امسال این دوره از مسابقات در ۱۰ رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، رشته دعا خوانی، اذان(ویژه برداران)، هم خوانی و هم سرایی و تفسیر عمومی قرآن کریم برگزار می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: اطلاع رسانی و ثبت نام از ۶ اردیبهشت ماه تا ۱۶ خرداد انجام شد و تمامی فرایند ثبت نام مجازی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه قبلا شکلهای مختلفی برای برگزاری مسابقات بود؛ افزود: امسال به دلیل کیفی سازی، مسابقات در 9 منطقه و به صورت مجازی برگزار می شود.

حجت الاسلام ایزدی بیان کرد: اولین منطقه مشهد، منطقه دوم طرقبه، شاندیز، سرخس و فریمان‌، منطقه سوم درگز، قوچان، چناران و کلات، منطقه چهارم تربت جام، تایباد و باخرز، منطقه ۵ تربت حیدریه، زاوه، مه ولات، خواف و رشتخوار، منطقه ۶ کاشمر، خلیل آباد و بردسکن، منطقه ۷ نیشابور و فیروزه، منطقه ۸ سبزوار، جوین، جعتای، داورزن و خوشاب و منطقه ۹ گناباد و بجستان است.

وی عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا ضرورت بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی در برنامه ها احساس شد لذا در مسابقات قرآنی از ظرفیت فضای مجازی استفاده شده است و در اکثر شهرستان ها مسابقه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه در سال گذشته قریب به 5 هزار نفر در مسابقات قرآن کریم شرکت کرده بودند؛ افزود: امسال در این دوره از مسابقات ۲۰۶۳ نفر ثبت نام کرده اند که علت کاهش تعداد ثبت نام کنندگان شیوع ویروس کرونا، ثبت نام کاملا مجازی و کاهش تعداد رشته ها از 16 رشته به 10 رشته بوده است.

وی گفت: چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم، بخش خواهران در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه ۱۸ تا ۲۰ تیر ماه برگزار می شود و مسابقات برادران در روزهای یکشنیه تا سه شنبه ۲۲ تا ۲۴ تیر ماه برگزار می شود.

حجت الاسلام ایزدی با بیان اینکه 5 داور در بخش برادران و 10 داور در بخش خواهران در قالب دو تیم، داوری این دوره از مسابقات را بر عهده خواهند داشت؛ گفت: بعد از اتمام مرحله شهرستانی مسابقات مرحله استانی در نیمه دوم شهریور برگزار و بعد از مرحله استانی مرحله کشوری برگزار می شود.

وی اظهار داشت: تمامی استانداردهای مربوط به امور فنی مسابقات و پروتکل های بهداشتی در این دوره از مسابقات رعایت شده است.
 
حسینی تصریح کرد: زمان بندی و اجرای تمامی مراحل مسابقات در مرحله شهرستانی و استانی با ستاد ملی مبارزه با کرونا هماهنگ است و در صورت اعلام این ستاد زمان بندی مسابقات تغییر می کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار