• امروز چهارشنبه ششم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امامزادگان در ايران اسلامي به منزله ستارگان درخشان آسمان امامت و ولايت هستند

امامزادگان در ايران اسلامي به منزله ستارگان درخشان آسمان امامت و ولايت هستند

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت امامزاده سید حمزه(ع) کاشمر گفت: امامزادگان ستاره های هدایتی هستند که ما را به سمت خورشید شمس الشموس هدایت می کنند.

 یک شنبه 8 تیر 1399   166  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام نیک بین، نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امامزادگانی که در ایران هستند منسوب به امام موسی جعفر(ع) هستند علی الخصوص به دلیل وجود بارگاه مطهر امام رضا (ع) و حضرت معصومه(س) همه ما ایرانیها مدیون حضرت موسی بن جعفر(ع) هستیم.

وی افزود: هدف همه ما یک چیز است و آن احیای امر اهل بیت(ع) است.

نیک بین در پاسخ به این سوال که چرا امام علی(ع) مالک را دوست داشت؟ بیان کرد: امام صادق فرمودند: به این دلیل که علی (ع) هر چه را دوست داشت مالک هم دوست داشت اگر علی(ع) دوست داشت صلح شود مالک هم صلح را دوست داشت حتی اگر مالک تا نزدیک خیمه معاویه هم می رفت.

وی گفت: ما باید معیار حب ها ، بغض ها، دوستی ها و دشمنی هامان بر اساس معیار ولی باشد ، در مرحله عمل ممکن است همه ما تابع باشیم و اطاعت کنیم.

نیک بین افزود: این جایگاه رفیعی و سختی است اگر امروز رهبری با مسئله مذاکره با امریکا مخالف هست ما هم باید به دنبال رفتن به سمت مذاکره نباشیم.

نیک بین با بیان اینکه ائمه، مفسران قرآن هستند این قرآن جدا کننده حق و باطل هست و باید به حق عمل و از باطل دوری کنیم، گفت: امامزادگان ستاره های هدایتی هستند که کنار .مفسران این قرآن، ما را به سمت خورشید شمس الشموس حضرت رضا(ع) هدایت می کنند

وی خطاب به اوقاف شهرستان کاشمر بیان کرد: وقتی امامزادگان قطب فرهنگی می شوند که اضلاع مختلف فرهنگ یا پیوست های فرهنگی را در همه کارها و فعالیت های امامزاده رعایت کنیم.

نماینده مردم کاشمر گفت: ما در دین خود دو چیز داریم به نام مسجد و امامزاده به عنوان پایگاه و محل اجتماع و زیارت که غربی ها ندارند و اگر اینها را تضعیف کنند خیلی از کارهای فرهنگی در کشور تعطیل خواهد شد.

.نیک بین در پایان گفت: بایستی همه مناسبت های فرهنگی کل کشور از این مکان ها ی مقدس مدیریت شود و خط دهی فرهنگی از این بقاع متبرکه باشد
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار