• امروز چهارشنبه ششم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خدمت در آستان امامزادگان، خدمت به قرآن و اهل بیت است

خدمت در آستان امامزادگان، خدمت به قرآن و اهل بیت است

مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، در مراسم گرامیداشت امامزاده سید حمزه(ع) کاشمر بیان کرد: خداوند را شاکریم که در اماکن مقدس امامزادگان توفیق خدمت گذاری به قرآن و اهل بیت(ع) را به ما ارزانی داشته است .

 یک شنبه 8 تیر 1399   130  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین محمد احمد زاده، همزمان با 5 ذی القعده روز بزرگداشت مقام امامزادگان، در مراسم بزرگداشت امامزاده سید حمزه(ع) کاشمر ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س) و حضرت رضا(ع) با نقل روایتی از امیرالمومنان بیان کرد: ایشان از پیامبر سوال میکنند: چه فضیلتی است برای کسانی که قبور ما رو زیارت، آباد و نگهبانی می کنند؟

وی در ادامه گفت: پیامبر(ص) در جواب ایشان فرمود: سوگند میخورم تو در سرزمین عراق شهید و در آنجا دفن می شوی.، خداوند قبر تو و قبر فرزندانت را جزو زمین های بهشت قرار داده ، و دل های برگزیده از خلقش رو برای شما نرم میکند. اینها در راه شما سختی های فراوانی رو تحمل و قبور شما رو تعمیر میکنند.

احمدزاده در ادامه بیان روایت گفت: پیامبر(ص) فرمود: اینها برای ابراز مودت و نزدیکی و تقرب به خدا زیاد به زیارت شما می آیند. اینها کسانی هستند که شفاعت خاصه من شامل حال آنها می شود. اینها در حوض کوثر بر من وارد می شوند.اینها زائران من هستند در بهشت. علی جان هر کس قبور شما را تعمیر و مراقبت کند گویا حضرت سلیمان بن داود را بر ساختن بنای بیت المقدس یاری کرده است.

مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، ادامه داد: رسول خدا(ص) به امام علی(ع) فرمود: هر کس به زیارت قبور شما بیاید هفتاد حج عمره ثواب می برد و هنگامی که از زیارت برمیگردد مثل روزی که از مادر زائیده شده پاک و طاهر می شود.بشارت بده به پاداشی که نه چشمی دیده و نه گوشی شنیده و به ذهن هیچ بشری هم خطور نکرده است.

احمد زاده، در پایان این روایت گفت: پیامبر خدا(ص) فرمود: یک عده انسان های پست و دون پایه زیارت شما را عیب می دانند و اینها بدترین امت من هستند و بر حوض کوثر بر من وارد نمی شوند. اینها فضایلی بود که بر زیارت ائمه و زراره پاک ایشان سفارش شده است.

مدیر کل اوقاف استان تصریح کرد: بقاع متبرکه برای تبدیل شدن به قطب فرهنگی فعالیت های متعددی را در حوزه ماموریتی خودش قرار داده، مراکز افق که مخفف اجتماعی، فرهنگی و قرآنی است، فعالیت های خودشان را در حوزه های مختلف دنبال می کنند.

وی با اشاره به اینکه بقاع متبرکه در ایام کرونا نیز ماموریت های خود را با قوت ادامه دادند، افزود: به برکت این اماکن مقدسه امروز شاهد پنجمین مرحله خدمات اجتماعی بقاع متبرکه هستیم .در پایان سال 98 و روزهای آغازین سال جدید مرحله نخست کمک رسانی با عنوان آستان مهربانی در بقاع متبرکه آغاز و بیش از 7 هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان توزیع شد.

وی افزود: مرحله دوم 6 هزار بسته معیشتی در نیمه شعبان با عنوان تبرکات مهدوی، در ماه مبارک رمضان بیش از 21 هزار بسته از محل موقوفات مرتبط با عنوان ضیافت همدلی و در مرحله چهارم 409 هزار پرس غذای گرم و امروز هم بیش از 5 هزار بسته کریمانه با کمک خیران، نذورات و موقوفات منطبق تهیه و بین نیازمندان توزیع می شود.

وی در ادامه گفت: همه اینها در راستای لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در کمک مومنانه و مواسات و همدلی بود.

مدیر کل اوقاف خراسان رضوی، بیان کرد: خداوند را شاکریم که در اماکن مقدس امامزادگان توفیق خدمت گذاری به قرآن و اهل بیت(ع) را به ما ارزانی داشته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار