• امروز شنبه نهم اسفند 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نام‌نویسی طرح ساماندهی داوران قرآن تمدید نمی‌شود/ ۲۴ بهمن پایان ثبت‌نام

نام‌نویسی طرح ساماندهی داوران قرآن تمدید نمی‌شود/ ۲۴ بهمن پایان ثبت‌نام

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از آغاز نام‌نویسی طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن خبر داد و گفت: این ثبت‌نام تا ۲۴ بهمن ادامه دارد و به هیچ‌وجه تمدید نمی‌شود.

 یک شنبه 5 بهمن 1399   20  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، مهدی قره شیخلو، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به آغاز نام‌نویسی برای شرکت در طرح ساماندهی داوران مسابقات سراسری قرآن کریم گفت: این کار با هدف تعیین یک چارچوب و مکانیزم علمی برای انتخاب داوران انجام می‌دهیم زیرا فرایند انتخاب داوران قاعده خاصی ندارد از این رو به فکر افتادیم تا با این کار ضمن سنجش مهارت داوران آنها را در سطوح شهرستانی، استانی، سراسری دستگاه‌ها و نهاد‌ها و ملی دسته‌بندی کنیم.

وی در خصوص زمان‌بندی آزمون‌ها گفت: مرحله اول آزمون‌ها ۱۴ اسفند‌ماه به صورت کتبی و مرحله دوم فروردین ۱۴۰۰ به صورت شبیه‌سازی داوری و مرحله سوم که مصاحبه علمی است اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. همچنین تلاش می‌کنیم این کار هر دو سال یک‌بار انجام شود تا افراد دیگری که وارد چرخه داوری مسابقات قرآن می‌شوند بتوانند ارزیابی شوند و در رقابت‌های مختلف قضاوت کنند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به ضرورت چند آیین‌نامه دیگر درباره داوری مسابقات قرآن گفت: به جز آیین‌نامه سنجش داوران موضوع تدوین آیین نامه بکار‌گیری داوران، آموزش داوران و آیین‌نامه انضباطی داوران هم در دست تدوین است.

قره شیخلو درخصوص مهلت نام‌نویسی گفت: این نام‌نویسی تا روز ۲۴ بهمن‌ماه ادامه دارد و به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود. از این رو از علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا در اسرع وقت نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته همزمان با آغاز نام‌نویسی مسابقات قرآن اعلام کردیم که مهلت ثبت‌نام به هیچ‌وجه تمدید نمی‌شود اما با این حال شرکت‌کنندگان زیادی در زمان مقرر ثبت‌نام نکردند، زیرا تا سال‌های گذشته این موضوع چندان جدی گرفته نمی‌شد به همین دلیل قصد داریم یک بار برای همیشه به موضوع بی‌نظمی در ثبت‌نام‌ها را خاتمه دهیم.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از شرکت‌کنندگان خواست تا ثبت‌نام خود را به روز‌های آخر موکول نکنند و ادامه داد: یکی دیگر از موضوعاتی که در ثبت‌نام مهم است این است که شرکت‌کنندگان نام‌نویسی خود را به روز‌های آخر موکول نکنند، سال گذشته هم با این موضوع مواجه بودیم و در سه روز آخر هجوم به سایت برای ثبت‌نام، مشکلاتی را هم برای ما و هم برای شرکت‌کنندگان به وجود آورد.

قره شیخلو نام‌نویسی را برای همه شرکت‌کنندگان ضروری دانست و گفت: ما یک سری معافیت‌هایی برای برخی شرکت‌کنندگان در طرح ساماندهی داوران در نظر گرفته‌ایم که بخشی در آیین‌نامه آمده و بخشی هم به دلیل اینکه شامل افراد زیادی نمی‌شود در آیین‌نامه نیامده است. مثلاً دارندگان مقام‌های بین‌المللی قرآن از شرکت در برخی آزمون‌ها و ارسال اثر معاف هستند که این مورد به دلیل اینکه شامل افراد زیادی می‌شود در آیین‌نامه بیان شده است، همچنین مواردی هم که در آیین‌نامه قید نشده را ما خودمان به افرادی که مشمول معافیت می‌شوند اطلاع می‌دهیم. اما با همه این صحبت‌ها ثبت‌نام برای همه شرکت‌کنندگان ضروری است و حتی کسانی که شامل معافیت می‌شوند هم باید ثبت‌نام کنند.

به گزارش فارس علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.my.oghaf.ir جهت نام‌نویسی اقدام کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار