• امروز شنبه نهم اسفند 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مراسم جشن میلاد امام جواد در آستان  امامزادگان عین علی و زین علی  نیشابور برگزار شد+ عکس

مراسم جشن میلاد امام جواد در آستان امامزادگان عین علی و زین علی نیشابور برگزار شد+ عکس

مراسم جشن میلاد امام جواد(ع) در آستان مقدس امامزادگان عین علی و زین علی علیهما السلام شهر دررود نیشابور برگزار شد.

 دوشنبه 4 اسفند 1399   12  0      

به گزارش خبرنگار افتخاری اوقاف خراسان رضوی، به همت حوزه علمیه شهر دررود، مراسم جشن میلاد امام جواد(ع) در آستان مقدس امامزادگان عین علی و زین علی علیهما السلام برگزار شد.
 
در این مراسم حجت الاسلام سجادی زاده، امام جمعه دررود با بیان اینکه باید در زندگی برای خود الگو داشته باشیم گفت: ائمه معصومین(ع) بهترین الگوی ما در زندگی هستند و در سالروز ولادت امام محمدتقی(ع)  معنی القاب "تقی" و"جواد" آن حضرت را می توانیم برای خود الگو قرار دهیم.
 
امام جمعه دررود افزود: از لقب "تقی" باید پرهیزگاری و دوری از گناه را از حضرت بیاموزیم نمونه بارز آن مجلسی بود که مامون ترتیب داده بود تا حضرت را به گناه آلوده کند، اما امام جواد (ع) هیچ توجه نکردند و در سن نوجوانی تعجب همگان را بر انگیختند.
 
وی افزود:" جواد" یعنی بخشنده و فداکار و باید این خصلت را از حضرت بیاموزیم آن امام همام در زمانی که مردم زمان خود حریص به مال دنیا بودند از همان دوران خردسالی نهایت بخشش و انفاق را به مردم داشتند و ما هم باید سعی کنیم کمک های خودمان به نیازمندان را توسط فرزندانمان اهدا کنیم تا آنان از همان سنین نوجوانی اهل انفاق شوند.
 
 امام زادگان عین علی وزین علی از نوادگان امام محمد تقی (ع) و از فرزندان موسی مبرقع هستند که آستان مقدس ایشان در شهر دررود زبرخان پذیرای زائران ومسافران بسیاری است.

خبرنگار افتخاری: حسن نجم الشریعه
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار