• امروز پنج شنبه ششم آبان 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

شماره حساب

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف نقش عمده در فعالیت های عام المنفعه هر جامعه ای دارد

وقف نقش عمده در فعالیت های عام المنفعه هر جامعه ای دارد

نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: وقت یک امر پر برکت است و نقش عمده در فعالیت های عام المنفعه نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا دارد.

 پنج شنبه 22 مهر 1400   16  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر با اشاره به اهمیت وقف در جامعه؛ بیان کرد: وقت یک امر پر برکت است و نقش عمده در فعالیت های عام المنفعه نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا دارد و بسیاری از کشورهای دنیا به اهمیت موضوع وقف اعتقاد دارند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ وقف میراثی است که از گذشته به ما رسیده است و بسیاری از افراد برای پایدار کردن انگیزه های خود و به عبارتی برای اینکه بعد از مرگ، میراثی از خود به جای بگذارند تا مردم بتوانند از آن استفاده نمایند و در مقابل نیز خود در آخرت از برکات آن بهره مند شوند، وقفیاتی را دارند.

وی با بیان اینکه تبلیغ برای گسترش فرهنگ وقف بسیار موثر است؛ افزود: برای اینکه مردم نسبت به ایجاد وقف تشویق شوند باید آثار و برکات وقف را ببینند و آن را لمس کنند، ما باید وقفهایی که صورت گرفته را به مردم معرفی نماییم تا آنها ببینند وقف به چه مقدار می تواند برای رفع مشکلات جامعه موثر باشد، در گذشته بسیاری از راهها، جاده ها، بیمارستان ها حمام ها و مساجد توسط وقف انجام می شد.

حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر بیان کرد: وقتی واقف و مردم بدانند اموال واقف در مسیر نیّاتش صرف می‌شود و دولت و نهاد مربوطه یعنی اوقاف نسبت به این موضوع مراقب می‌کند، به سمت وقف تمایل پیدا می کنند.

وی با بیان اینکه باید سنت وقف را برای طرح مسائل فرهنگی در کشور احیا کنیم؛ تصریح کرد: امروز برای هر اقدامی به پشتوانه نیاز داریم که مهم‌ترین آن مردم هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار