• امروز پنج شنبه ششم آبان 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

شماره حساب

دستورالعمل به روز رسانی پرتال

خدمات دستگاه

مزایده

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سرمایه‌گذاری یک میلیارد تومانی در بزرگترین موقوفه داورزن

سرمایه‌گذاری یک میلیارد تومانی در بزرگترین موقوفه داورزن

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید و ایجاد اشتغال از محل عواید موقوفه آل احمد ساخت استخر دو منظوره پرورش ماهی و کشاورزی را در دستور کار داریم.

 چهارشنبه 21 مهر 1400   8  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین خانی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن گفت: یکی از اقدامات انجام شده در دهه آخر ماه صفر برپایی موکب برای زائران امام رضا(ع) در ورودی شهر داورزن و بقعه متبرکه امامزاده سید علی اصغر(ع) روستای ریوند برای پذیرایی از زائران امام رضا(ع) و خدمت‌رسانی به آنان بوده است. همچنین یکی از اقدامات انجام شده در این موکب‌ها دادن غذای گرم و پذیرایی از زائران عبوری امام رضا(ع) از مسیر تهران به مشهد است.
 
وی با اشاره به خرید 6 دستگاه اکسیژن برای خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی از محل موقوفات و کمک خیران افزود: مرمت و توسعه خانه موقوفه‌ای در روستای فیض‌آباد از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه موقوفات این شهرستان است.
 
 سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال از محل موقوفات 
 
خانی با بیان اینکه موقوفه آل احمد در سال 1349 شمسی توسط واقف خیراندیش ابوالقاسم آل احمد وقف‌ شده و قسمتی از درآمد آن با توجه به‌ نیات واقف برای مصارف درمان و داروی بیماران شهرستان داورزن هزینه می‌شود، گفت: یکی از بزرگترین موقوفات شهرستان داورزن موقوفه مربوط به مرحوم آل احمد است که دارای یک حلقه چاه کشاورزی با حدود 200 هکتار زمین است.
 
وی با اشاره به اینکه در سال جاری با کاشت گندم و جو در زمین‌های این موقوفه 85 تن محصول به ارزش سه میلیارد ریال برداشت شد، افزود: در سال جاری قصد داریم در راستای اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان از محل عواید این موقوفه استخر دو منظوره پرورش ماهی و کشاورزی برای پرورش ماهی و ایجاد اشتغال در منطقه ایجاد کنیم.
 
وی با بیان اینکه این استخر در زمین‌های موقوفه به مساحت 2000 متر مربع و به عمق دو متر ساخته خواهد شد، اضافه کرد: از محل درآمد کشاورزی این موقوفه و ماهیان پرورش یافته برای نیت واقف که درمان بیماران و هزینه در کارهای خیر است هزینه خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار